Spektakularna porażka Burmistrza Wilanowa w wyborach parlamentarnych dużo mówi nam o jego zarządzaniu dzielnicą!

O burmistrzu Wilanowa, niejakim Ludwiku Rakowskim, na łamach Portalu piszemy co jakiś czas. To dzięki jego polityce Wilanów nie radzi sobie z podstawowymi problemami, o to również dzięki niemu słychać o bankructwach drobnego handlu czy usług.

Kim jest wielki przegrany?

Urodzony w 1975 roku. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Podyplomowe Studia Menadżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Mieszkaniec Wilanowa. W latach 1998–2002 sprawował mandat radnego powiatu warszawskiego. Następnie w ciągu pięciu lat pełnił funkcję kolejno zastępcy oraz burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. W grudniu 2007 roku wybrany przez Sejmik Województwa Mazowieckiego na funkcję wicemarszałka, którą pełnił do 2010 roku. Radny Województwa Mazowieckiego III i IV kadencji, ponownie wybrany na V kadencję. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Żonaty, troje dzieci.

Burmistrz Dzielnicy – Ludwik Rakowski sprawuje bezpośredni nadzór nad następującymi komórkami organizacyjnymi:

1) Wydział Administracyjno-Gospodarczy dla Dzielnicy Wilanów (WAG);
2) Wydział Budżetowo-Księgowy dla Dzielnicy Wilanów (WBK);
3) Wydział Organizacyjny dla Dzielnicy Wilanów (WOD);
4) Wydział Prawny dla Dzielnicy Wilanów (WPR);
5) Zespół Obsługi Rady Dzielnicy Wilanów (ZRD)

 

Gorzej niż „aktywista”

Spektakularna porażka Burmistrza Wilanowa w wyborach parlamentarnych chyba zaskoczyła jego samego. Ludwik Rakowski przy rekordowej w Warszawie frekwencji Wilanowa wynoszącej ponad 90%, uzyskał nieco ponad 1600 głosów na ponad 27000 wydanych kart do głosowania. Dostał mniej niż aktywista miejski Daukszewicz z Lewicy, który też jakimś cudem dostał około 2000 głosów.

Co ciekawe, Radna Małgorzata Gabriel uzyskała w wyborach ponad 1000 głosów więcej niż Rakowski. Jak widać skompromitowany na wielu płaszczyznach burmistrz nie zostałby nawet wybrany na Radnego przez własnych mieszkańców. Jego wieloletnie zaniedbania i polityka robienia sobie zdjęć oraz udawania bycia gospodarzem jasno pokazała, że jest zakałą naszej dzielnicy.

Ten człowiek od lat nie powinien mieć nic wspólnego z Wilanowem. To dzięki niemu mamy #PatoSamorząd i sytuacje #NieDaSięwWilanowie. Ignorancja, arogancja, niekompetencja. Taki mamy Zarząd Dzielnicy Wilanów. Od lat. – komentuje sprawę portal Wilanów – Tu mieszkam.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły