Tak miało być? pod Kopą Cwila, za dużą kasę powstała darmowa łaźnia dla psów…

Na Ursynowie pod Kopą Cwila, za dużą kasę powstała darmowa łaźnia dla psów. Właściciele piesków przyprowadzają je do parku na kąpiel. Stało się to już bardzo popularne, w ciągu godziny naliczyłem 20 różnych pływaków – czytamy na stronie Obywatele Ursynowa.

Ożywiony tzw. Wieloryb

W miejscu niecki w kształcie wieloryba powstało piękne oczko wodne (obowiązuje zakaz kąpieli!) i fontanna posadzkowa, ze sztucznym strumieniem i dyszą mgielną. Fontanna działa w godz. 8.30 – 21.30. Alejki zyskały nową nawierzchnię, wybudowano ścieżkę płaskich głazów, ogród deszczowy, zamontowano także obiekty małej infrastruktury: drewniane pomosty, ławki, leżanki, pergole z siedziskiem o zmiennym nachyleniu, a także poidełka i kosze na śmieci. Teren jest w nocy podświetlany, ale po godz. 23.00 oświetlenie jest ograniczane do 50% mocy.

Jest jedno ale. Woda, która na początku po otwarciu obiektu była przezroczysta o pięknym seledynowym kolorze, teraz zrobiła się brudna, mętna i cuchnie. Ozdobne nenufary są poszarpane, a zielone roślinki posadzone przy brzegu rozdeptane. Są tabliczki z zakazem kąpieli, ale na nich narysowany jest człowiek a nie pies, co ochoczo wykorzystują właściciele czworonogów.

  

Czy tak miało być?

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły