[KOMENTARZ] „Rowerolucja” – kolejna klapa rowerowego „aktywu

Jedzie cała Europa, jedzie też #Warszawa w #rowerolucja, czyli przejeździe rowerowym, którym domagamy się bezpiecznej dla każdego rowerzysty infrastruktury rowerowej! Jadą mali i duzi, starzy i młodzi. Start 17:00 Plac Bankowy. #ulicedladzieci #streetsforkids – napisał Rodzic w mieście, który jest częścią obsesjonistów i szaleńców którzy mają nam układać życie.

A miało być tak fajnie

Wspólnym przejazdem chcemy zwrócić uwagę na brak bezpiecznej infrastruktury rowerowej i złe wykorzystanie publicznych pieniędzy na ten cel.
Dołącz do nas i pokażmy, że:
– Rowerem jeżdżą mali i duzi, starzy i młodzi;
– potrzebujemy bezpiecznych dróg rowerowych;
– chcemy, żeby władze traktowały nasze bezpieczeństwo poważnie.
Będziemy się przy tym dobrze bawić i będzie kolorowo, a na trasie pojadą z nami pojazdy z nagłośnieniem.
Rowerolucja to pierwszy taki przejazd rowerowy dla każdego w Warszawie.

Trasa poprowadzi głównymi ulicami miasta. Dla posiadaczy najciekawszych strojów czekają 3 vouchery do sklepów Wygodny Rower – może to być coś bardzo stylowego, karnawałowego albo w dowolnym innym klimacie. Pokażmy się! Rowerolucja w Warszawie Start: 24 września 2023 r., godz. 17:00, Plac Bankowy. Trasa przejazdu: Plac Bankowy, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, al. Ujazdowskie, al. Szucha, Boya-Żeleńskiego, Waryńskiego, Puławska, Odyńca, Krasickiego, Kazimierzowska, Madalińskiego, al. Niepodległości, Batorego, Waryńskiego, pl. Konstytucji, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, al. Jana Pawła II, al. Solidarności, pl. Bankowy.
Możesz jechać rowerem dowolnego typu, rikszą lub innym pojazdem (urządzeniem) dopuszczonym do ruchu na drogach rowerowych.

Chcesz dołączyć do ekipy organizacyjnej? Zaangażować może się każda osoba, organizacja, firma, itp. której zależy na lepszej infrastrukturze rowerowej. Razem przygotujmy dodatkowe nieoczywiste atrakcje dla uczestników. Skontaktuj się z nami, aby zacząć działać już dziś lub pojaw się w miejscu zbiórki nieco wcześniej – o 16:30. – czytamy na stronie organizatorów.

 

Komentarz

Ciągle te same nazwiska, ciągle te same  twarze, które chcą nam urządzać życie. Tymczasem okazuje się, że ich działania nie cieszą się popularnością wśród warszawiaków, i chyba Ci nie chcą za bardzo brać udziału w tej lewackiej rewolucji, która wcześniej czy później skończy się zniszczeniem miejskiej infrastruktury. Dlaczego? Bo ludzie nie tolerują obsesjonistów i bandytów (ich zachowania na to wskazują) którzy burzą społeczny porządek, bo nie chodzi tu o rowery tylko, a o zrobienie z miast gett. Niestety, Trzaskowski i Olszewski dla tej garstki szaleńców dewastuje nam Warszawę. W mediach pojawia się informacja, że ratusz bierze się za zwężenie…Al. Jerozolimskich…

Ciekawe co napisze redaktorek Osowski ze Stołecznej?

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły