[ANALIZA] Nie ma powodu, dla którego samochód benzynowy miałby nie wjechać do Strefy Czystego Transportu #SCT, jak samochód np z 2017 roku.

 Strefa Czystego Powietrza, do której przekonuje nas ratusz i jego psy gończe w postaci szkodliwych społecznie „aktywistów” czy posłusznych „dziennikarzy” to jedynie ideologiczna tonfa, która ma rzekomo poprawić stan powietrza w Warszawie. My od lat piszemy, że SCT to doskonała droga do pauperyzacji miasta, które podążą całkowicie w złym kierunku.

Zatem, nie ma powodu dla którego ten samochód miałby nie wjechać do Strefy Czystego Transportu, jak samochód np z 2017 roku

Pokazujemy wyciąg ze świadectwa homologacji benzynowego BMW E92 325Xi 2.5L z 2007r, który w roku produkcji spełniał normę Euro 4. Według danych od producenta samochód powinien również spełniać normę Euro 6, w świadectwie homologacji nie ma napisanej normy Euro, a są szczegółowe dane dotyczące emisji poszczególnych czynników jak CO, HC, NOx.

Widać że samochód z 2007r zdaniem producenta również spełnia kryteria normy Euro 6. Cel przyświecający #SCT to likwidacja samochodów, a nie ochrona powietrza. Powyższe dowodzi, że kryteria przyjęte dla SCT są nieekologiczne i bezsensowne, skoro odrzucają sprawne pojazdy spełniające rygor nawet Euro 6, a ich jedynym grzechem jest że norma Euro 6 nie istniała w latach ich produkcji. Zatem, nie ma powodu dla którego ten samochód miałby nie wjechać do Strefy Czystego Transportu, jak samochód np z 2017 roku.

 

 

 

Podobnych świadectw homologacji mamy więcej.

StopKorkom

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły