Radni KO bojąc się głosu mieszkańców i referendum bez dyskusji zgłosili wniosek o przerwę w sesji do 16 listopada!

Tak jak przewidywaliśmy, Platforma Obywatelska dwie godziny temu bez dyskusji zgłosiła wniosek o przerwę do 16 listopada. Widać jak na dłoni, że koalicja rządząca Warszawą boi się realnego  głosu mieszkańców dotyczącego polityki transportowej realizowanej przez ratusz, a dokładnie referendum w sprawie zwężanie ulic, rowerki itd, które między innymi postulowaliśmy.  Jak zwykle, w ważnych momentach, Prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego nie było na sali, bo odbywał wiec w Radomiu…

Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy rozpoczęła się o godz. 19.00

w sprawie referendum gminnego dotyczącego polityki transportowej. Wnioskowali o nią radni Prawo i Sprawiedliwość w Warszawie. Głosami radnych Koalicji Obywatelskiej została przerwana do 16 listopada do godziny 10.  Radni warszawskiego PiSu proponują pięć pytań w referendum gminnym dotyczącym stołecznej polityki transportowej.
Pierwsze: czy jesteś za wprowadzeniem na terenie Warszawy tzw. Strefy Tempo30 – ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h na obszarze 90 proc. powierzchni miasta?
Drugie: czy jesteś za zwężeniem na terenie Warszawy kluczowych ulic (na których funkcjonuje komunikacja miejska) przed oddaniem do użytku obwodnicy Śródmieścia?
Trzecie: czy jesteś za rozszerzeniem na terenie Warszawy tzw. Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego bez pozytywnych opinii właściwych Rad Dzielnic?
Czwarte: czy jesteś za likwidacją na terenie Warszawy publicznie dostępnych miejsc parkingowych bez tworzenia co najmniej takiej samej liczby nowych miejsc parkingowych w najbliższej okolicy?
Piąte: czy jesteś za utworzeniem w Warszawie tzw. Strefy Czystego Transportu (wykluczenie możliwości wjazdu na teren strefy pewnych kategorii pojazdów), przed rozbudową sieci transportu publicznego o III i IV linię metra?

Z obrotu sprawy zadowolona jest komunistka, radna Warszawy, przyjaciółka patoaktywistów, której już odpowiedziliśmy! Zadowolona z siebie pisze po zabawie!

A może wie, że nie referendum to ich być albo nie być…

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły