[NASZ TEMAT] Mijają lata a syf jak był tak jest. Kiedy miasto zrobi porządek ze zdewastowanym „Parkiem Miniatur”??

W listopadzie 2021 roku poinformowaliśmy opinię publiczną, że w okolicach Placu Defilad straszy zdewastowany Park Miniatur, który miał być dumą Warszawy. Temat podłapały inne media, mieszkańcy a zmian jak nie było tak nie ma. Ba, jest coraz gorzej!

To jest straszny widok…

Nie wiadomo, co się zadziało, że doprowadzono do takiego stanu pracę ludzkich rąk… Park Miniatur nie miał szczęścia od początku – co chwilka zmiana lokalizacji. Mimo to Ludzie z Pasją walczyli, prezentowali młodzieży tą starą Warszawę. Synowie jeszcze sie załapali. Park Miniatur (wł. Mazowiecki Park Miniatur) oglądali przy Krakowskim Przedmieściu.Nowa lokalizacja, nowa nadzieja. Wydawało się, że w samym centrum Warszawy powinno zagrać. Nie zagrało…
Najpewniej problemem są pieniądze.

Ale szkoda, że pozwolono na zniszczenie czegoś, co pokazywało, dosłownie – namacalnie, starą Warszawę.
Serce boli… taki nakład pracy poszedł w …. Ze smutkiem muszę to napisać: nie potrafimy szanować czyjejś pracy… Park Miniatur przestał istnieć.  Pomyśleć, że startowali na Woli, w Parku Sowińskiego….czytamy na stronie Jestem z Woli.

 


 


 

Komentarz

Partnerami parku są m.in.: Fundacja „Warszawa1939.pl, Stowarzyszenie „Saski 2018”, miesięcznik „Stolica” i Radio Plus, które widać nie poczuwają się do dalszej działalności na rzecz ochrony Parku Miniatur, który mógł stać się chlubą naszego miasta.

Strasznie to smutne, że poważne zdawałoby się tytuły, nie umiały zadbać o nasze wspólne dziedzictwo. Strasznie to smutne, że mija kolejny rok, i nic w tej sprawie się nie zmieniło. Ba, jest coraz gorzej!

WSTYD!

Tu pisaliśmy o tym

 

[NASZ TEMAT] Mijają miesiące a syf jak był tak jest. Kiedy miasto zrobi porządek ze zdewastowanym „Parkiem Miniatur”??

 

[NASZ TEMAT] Niektóre modele Parku Miniatur uległy już całkowitej dewastacji

 

zdj. Jestem z Woli

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły