Czego boi się poseł Tomasz Olichwer, bliski przyjaciel Borysa Budki?

Sprawa nie ma związku bezpośrednio z Warszawą, ale ma związek z nami wszystkimi i przede wszystkim z odpowiedzialnością za własne czyny i słowa. Kolejnym politykiem, który mija się z prawdą jest poseł Tomasz Olichwer. To oczywiście poseł z Platformy Obywatelskiej.

Kim jest Olichwer?

Na profilu społecznościowym posła Koalicji Obywatelskiej Tomasz Olichwera pojawiły się nieprzychylne mu wpisy. Okazało się, ze cenzura po stronie opozycji działa idealnie i błyskawiczne. Dokładnie jak w przypadku generatora, o którym od paru dni jest głośno. Jeden z internautów przypomniał panu Olichwerowi związki jego żony z Prawem i Sprawiedliwością która w 2006 roku startowała w wyborach do Sejmu z list PiS. Jak wiemy w sieci nic nie ginie,  a – jak pisał Michaił Bułhakow – „Rękopisy nie płoną”. Zachował się screen wpisu… niestety kiepskiej jakości. Dzisiaj za to sam Olichwer pozuje do zdjęć z tablicami wieszczącymi koniec ery PiS. Ciekawe co na to żona Mariola Olichwer? Dzisiaj jest radną w Zabrzu jako samorządowiec Koalicji Obywatelskiej.

  

Tomasz Olichwer to były radny Rady Miasta w Zabrzu z PO. Razem. z Borysem Budką odszedł jednak z partii, aby przyłączyć się do lewicowej koalicji rządzącej wtedy miastem. Borys Budka został za to przewodniczącym Rady Miasta. Funkcję sprawował od grudnia 2005 roku do października 2006 roku. Natomiast radny Tomasz Olichwer dostał stanowisko dyrektora „Kina Roma” w Zabrzu (najstarsze kino na Górnym Śląsku znajdujące się przy ul. Padlewskiego 4). Widać jak na dłoni ile przywilejów niesie ze sobą robienie kariery w polityce.

Warto dodać, że ówczesny prezydent Jerzy Gołubowicz z SLD, który stworzył tę koalicję, został potem skazany za zabójstwo swojego wierzyciela (zbrodni dokonał w 2008 roku). Nadal odbywa karę pozbawienia wolności, a rzeczniczką prasową tego prezydenta była wtedy Katarzyna Kuczyńska aktualna żona posła Borysa Budki. Radna Mariola Olichwer, żona posła Olichwera w 2006 roku startowała natomiast bez powodzenia w wyborach do Rady Miasta Katowice z ramienia PiS. Startowała jako Paczyńska w 2006.

Zapytaliśmy posła Tomasza Olichwera o to kto tak naprawdę zarządza i administruje stroną na portalu społecznościowym Faceboook o nazwie „Tomasz Olichwer poseł na Sejm RP”. Zapytaliśmy także czy poseł posiada wiedzę odnośnie cenzurowania, usuwania wpisów oraz blokowania osób, które nie podzielają poglądów „Tomasza Olichwera – posła na Sejm RP” i nieprzychylnie wypowiadają się w stosunku do niego i jego partii. Po tym co się stało zapytaliśmy wprost „czy ostatnio dokonywana była taka cenzura na w/w stronie przez Pana lub kogoś kto zarządza Pana stroną”.

Na żadną prośbę i na żadne pytanie poseł Olichwer posiadający maila sejmowego Tomasz.Olichwer@sejm.pl oczywiście nie odpowiedział.

zdjęcia; FB posła

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły