Od poniedziałku na Puławską wracają tylko trzy linie tramwajowe

W poniedziałek, 4 września, tramwaje wrócą na ulicę Puławską. Po zielonych torach kursować będą trzy linie tramwajowe. Prace na tym odcinku realizowane są w ramach budowy trasy do Wilanowa. W czwartek miejsce inwestycji wizytował prezydent Rafał Trzaskowski.

Redukcja linii tramwajowych

Po ulicy Puławskiej pojadą tramwaje trzech linii : 4, 10 i 18. W godzinach szczytu każda z nich kursować będzie co 8 minut, poza szczytem – co 12 minut. Czwórka pojedzie z pętli Wyścigi ulicami: Puławską, Marszałkowską i dalej przez plac Bankowy na Annopol. Linia 10 także będzie rozpoczynać trasę na Wyścigach. Tramwaje pojadą ulicami Puławską i Marszałkowską, a na placu Zbawiciela skręcą w Nowowiejską, by dojechać al. Niepodległości, Chałubińskiego, Prostą i Wolską do przystanku PKP Wola. Osiemnastka połączy pętle PKP Służewiec i Żerań FSO. Tramwaje tej linii pojadą ulicami: Wołoską, Woronicza, a dalej Puławską, Marszałkowską, Andersa i przez most Gdański.

Tramwaje linii 31 zapewnią dojazd do stacji metra Wierzbno z zagłębia biurowego na Mokotowie – będą kursowały na trasie PKP Służewiec – Metro Wierzbno. Zawieszona pozostanie linia 14 i dlatego linia 35 będzie dalej jeździć między Piaskami a Banacha.

Ekspresowa linia autobusowa, częstsze kursy

Na trasę wrócą autobusy linii E-2. W porannym szczycie będą jeździły dwa razy częściej niż przed wakacjami, czyli co 10 minut. Mieszkańcy Wilanowa do dyspozycji będą mieli także linię 217, która zapewnia dojazd do stacji metra Natolin i Wilanowska. Od 4 września autobusy te dowiozą pasażerów do tramwajów, które będą już kursowały ulicą Puławską. W porannym szczycie linia 217 również będzie kursowała co 10 minut.

za; Tramwaje Warszawskie

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły