[TYLKO U NAS] Czy na Targówku powstaje niebezpieczna samowola??

Dość niepokojące informacje dochodzą z Targówka, o czym informuje jeden z mieszkańców. Chodzi o budowlaną samowolkę.

Clue sprawy

Przeglądałem Folwark Bródno na mapy.geoportal.gov.pl i (oprócz tego że fundacja Hej Koniku ma halę i stajnię z tym samym problemem) kilka budynków w Folwarku Bródno nie ma obrysu na mapie geodezyjnej. Dzwoniłem podpytać w wydziale architektury dzielnicy – i pani tam odpowiedziała mi, że jest to albo samowolka budowlana, albo budynek w trakcie budowy jako taki ma być ogrodzony i nie używany.

Poleciła mi wysłać pismo do PINB (niedawno, pomylili datę w piśmie), co zrobiłem, niestety nie jestem stroną w sprawie więc nie dostanę żadnego update.
Ale wy jako rodzice dzieci które się pod tym bawią może możecie zażądać dostępu do tych informacji, tam chyba w nagłówku jest numer sprawy.
Pracowałem jako wolontariusz w fundacji na terenie folwarku i uwierzcie mi, znając kulturę techniczną pracowników folwarku – lepiej to sprawdźcie. Te budynki zaznaczyłem – to dach nad placem zabaw w przedszkolu, drugi to dobudówka do budynku który kiedyś był filią szkoły podstawowej (którą już kiedyś sanepid zamknął).

 


 


 

Wybudowana zresztą bez żadnego fundamentu z tego co pamiętam, ściany stawiane były bezpośrednio na trylince z której zrobiony jest parking. Dodatkowo przy okazji: nie zabezpieczone poprawnie szambo (pokrywa zrobiona z luźnych bloczków betonowych, wystarczy na tym poskakać i się złamią). Kilka metrów od furtki.
DODATKOWO (może nieaktualne już) – sprawdźcie czy folwark przycina te jesiony od strony fundacji – to są kruche łamliwe drzewa, nigdy jak tam byłem 4 lata nie widziałem przycinek od strony przedszkola. Nie wiem nawet czy tam przejedzie jakiś podnośnik na ten piasek, sprawdźcie toi pilnujcie.

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły