„Mentalny dziadocen” – K. Korwin – Piotrowska rezygnuje z udziału w Campus Polska

Popularna dziennikarka, Karolina Korwin-Piotrowska to kolejna osoba, która rezygnuje z uczestnictwa w wydarzeniu Campus Polska Przyszłości. To pokłosie tego  jak organizatorzy poprosili Marcina Mellera o prowadzenie panelu bez Grzegorza Sroczyńskiego. „Wygląda na to, że grupka kolegów i koleżanek spod jednego podobno słusznego hashtagu z TT rządzi częścią debaty publicznej w PL” – skomentowała dziennikarka.

Pełny wpis

Jestem na wakacjach, odcięta od mediów, kilka miesięcy temu zlikwidowałam konto na TT, nie mam aplikacji Fb w telefonie, nie oglądam telewizji….Cieszyłam się na to zaproszenie. Bardzo. Ale poczytałam, co się dzieje w związku z jednym z paneli, który prowadzić miał Marcin Meller, a gościem miał być Grzegorz Sroczyński.
Wygląda na to, że grupka kolegów i koleżanek spod jednego podobno słusznego hashtagu z TT rządzi częścią debaty publicznej w PL: Sroczyński się im nie spodobał, chciano zmienić gościa panelu, Meller się nie zgodził, odwołał swój przyjazd i się zaczęło. Zamiast dialogu jest pyskówka, kolejni ludzie, ci, których szanuję i lubię, z których zdaniem się liczę, odwołują przyjazd, podczas gdy triumfuje mentalny dziadocen, z którym mi nie po drodze, ale jest on spod tego hashtagu, który w sieci rządzi, głośno wrzeszczy i wyzywa i gości na imprezach ustawia. Smutne.

Czytam teraz ważną książkę pt. „W trybach chaosu. Jak media społecznościowe przeprogramowały nasze umysły i nasz świat” i myślę, ze powinien się tam znaleźć rozdział o @campuspolska i o tym, co ludźmi robi TT. Na pewno książkę tę powinni przeczytać organizatorzy Campusu.

Bardzo uważnie, bo jest o też o nich. O nas wszystkich, ludziach sterroryzowanych przez „liderów opinii na Twitterze”, którzy wybierają nam rządzących, prezydentów, decydują jak w cyrku rzymskim, kto jest fajny a kto nie, kto ma prawo do wypowiedzi i dyskusji a kto nie. Tak jak jedna grupka wyrzyguje na innych „gender”, tak druga grupka wyrzyguje „symetryzm”, dorzucając, co pokazuje drugi slajd słowo „szmalcownik”. To słowo nie mówi nic o tym, kogo ma opisywać, ale mówi wszystko o tym, który go używa i kto potem to lajkuje. Niestety. Wyglada więc na to, ze nie pozostaje mi nic innego, jak odwołać mój udział w Campusie Polska.

Tegoroczny kontekst i zamieszanie nie jest dla mnie. Może kiedyś się spotkamy, w lepszych czasach, kiedy nie będą rządziły grupki z X, który jest jak nieuleczalny rak trawiący świat, tylko żywi ludzie, którzy chcą pogadać, spotkać się, różnić się pięknie. Wierzę, że to jest możliwe. Ale nie w roku wyborczym;) dużo zdrowia i likwidacji TT/ X życzę.

 

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły