„Złota Wyspa” – przy ZOO powstała artystyczna przestrzeń

Patronami działu Kultura są:

reklama

Przy warszawskim ZOO powstała niezwykła przestrzeń – Złota Wyspa. Dawny wybieg dla niedźwiedzi wzdłuż al. Solidarności zmienił się w przestrzeń artystyczno-rekreacyjną. Uznany artysta i performer związany z Pragą Paweł Althamer, zorganizował wspólne malowanie wybiegu na złoto. Miśków przy al. Solidarności już nie ma, ale pozostała bardzo ciekawa przestrzeń. To kontynuacja akcji artystycznej, o której pisaliśmy parę tygodni temu.

Wyspa duchowości

W tak zurbanizowanym mieście, jakim jest Miasto Stołeczne Warszawa, dawny wybieg dla niedźwiedzi stał się wyspą duchowości, przyczynkiem do budowania wspólnoty i kolektywnych działań, angażujących różne grupy społeczne: osoby z niepełnosprawnościami, seniorów i seniorki czy osoby głuche. Z perspektywy takiej miejskiej Atlantydy można z refleksją spojrzeć na otaczające miasto, ruch samochodów oraz spieszących się ludzi.

Sam Althamer zamierza w drugiej połowie sierpnia zamieszkać na Wyspie i oddać się twórczemu procesowi pracy rzeźbiarskiej. Na przyszły miesiąc z kolei Ratusz zaplanował spektakle teatralne – w tym nawiązujący do zwierzęcej tematyki „Doktor Dolittle”.

Pełen program wraz z datami wydarzeń i zasadami uczestnictwa pojawi się w najbliższym czasie na stronie muzeumwarszawy.pl.

za; M. St. Warszawa

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły