[NASZ NEWS] Czy ZDM wybudował ścieżkę rowerową na prywatnym terenie??

Od naszego czytelnika dostaliśmy informację, że prawdopodobnie Zarząd Dróg Miejskich, którego dyrektorem jest Łukasz Puchalski, wszedł nielegalnie na jego prywatny teren i zbudował ścieżkę rowerową.

Co się dzieje na ul Radzymińskiej przy ul. Tużyckiej

Okazuje się, że prywatny inwestor rozpoczął grodzenie swojego terenu i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby część słupków nie znalazła się na ścieżce rowerowej. Jak widać na zdjęciu zostały postawione słupki ogrodzenia a znaki wyznaczone na nawierzchni chodnika wyglądają na oznaczenia geodety. Czy miasto wybudowało ścieżkę rowerową na prywatnej posesji czy prywatny inwestor się pomylił w wyznaczeniu działki? Absolutnie wygląda to na wejście na cudzy teren.

Wystąpimy do zarządcy pasa drogowego o udzielenie informacji.

Komentarz

Parę dni temu Zarząd Dróg Miejskich przedstawił zaskakujące „dane” dotyczące ruchu samochodowego w Warszawie. Z badań wynika, że w porównaniu z 2019 rokiem w stolicy obecnie na stołecznych ulicach obserwuje się znacznie mniej pojazdów. Pomiary ruchu zostały wykonane w 84 punktach na terenie całego miasta. „Właśnie zakończyliśmy dużą modernizację i rozbudowę systemu automatycznych pomiarów ruchu. Obecnie pozwala on ocenić natężenie ruchu w ponad 100 lokalizacjach w charakterystycznych, reprezentatywnych punktach miasta. Pierwszym kordonem jest ten oparty o granice Warszawy, kolejny jest zbliżony do przebiegu tzw. obwodnicy etapowej miasta. Bliżej centrum badania prowadzone są na kordonie śródmiejskim, opartym o obwodnicę śródmiejską. Mierzymy również ruch na ekranie mostowym (czyli na wszystkich mostach przez Wisłę) i ekranie kolejowej linii średnicowej”wskazał ZDM.

Geniusze z ZDM uwzględnili okres pandemii, gdzie ruch był minimalny i to, że zmienił się sposób pracy (praca w domu).  To kolejne „badanie” na zamówienie, które jest robienie na zamówienie. Albo tam pracują idioci, którzy nie wyciągają wniosków albo nieuki, którym się wydaje, że mieszkańcy nie znają przyczyny takiego stanu rzeczy. I dokładnie tak samo jest z przypadkiem na ulicy Radzymińskiej. Mądrale z ZDM weszli na nieswój teren bo nawet nie wiedzą czym zarządzają.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły