„Stara Miłosna dla Drzew” złożyła skargę do Prezydenta R. Trzaskowskiego na próbę zastraszania członków Inicjatywy przez Zarząd Warszawa Wesoła

Stara Miłosna dla Drzew złożyła skargę do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego na próbę zastraszania członków Inicjatywy przez Zarząd Warszawa Wesoła, który zgłosił policji rysunki kredą na asfalcie, jakie powstały podczas naszej akcji performace Cienie na Cienistej. Rysunki 106 drzew zwracały uwagę mieszkańców na olbrzymie wycinki prowadzone przez władze dzielnicy podczas budowy tej oraz innych osiedlowych uliczek.

Działania zarządu traktujemy, jako próbę zastraszenia

Inicjatywa Stara Miłosna dla Drzew od roku punktuje działania Zarządu Wesołej: wycinanie i niszczenie drzew podczas osiedlowych inwestycji, legalizacje samowoli budowlanych, czego skutkiem jest patodeweloperka ze wszystkimi jej negatywnymi konsekwencjami oraz wspieranie deweloperów w dążeniu do zabudowy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Zdaje się, że zarząd uważa, że rysunki kredą popsuły bezcenny asfalt. Podczas przesłuchania na komisariacie nie dowiedziałam się, w jakiej sprawie zostajemy wezwani. Być może chodzi o zniszczenie mienia, nanoszenie znaków na drogę, a być może jakiś inny paragraf. My tymczasem do przeprowadzenia performance użyliśmy zwykłej kredy tablicowej i w sprayu. Pierwszą zmył już deszcz a drugiej jeszcze nie – opowiada Małgorzata Olejniczak z Inicjatywy. – To zawiadomienie pokazuje priorytety zarządu, który bez pardonu wycina setki drzew, a także działa na rzecz deweloperów, którzy chcą zabudowy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, a angażują policję, by ukarać twórców rysunków na asfalcie, którzy o tym mówiądodaje.

  

Podkreśla, że akcja Cienie na Cienistej zwracała uwagę mieszkańców Starej Miłosny właśnie na te problemy – Działania zarządu traktujemy, jako próbę zastraszenia. Władze zawiadomiły policję podobno na wniosek stowarzyszenia, o którego jakiejkolwiek innej aktywności nic nie wiemytłumaczy Olejniczak. Nasze rysunki przy Cienistej zaprojektowane zostały przez artystkę plastyk, podobają się mieszkańcom osiedla, stały się celem rodzinnych spacerów, a filmy w Internecie z zapisem akcji mają bardzo wiele odsłon. Być może w tym jest problem.

Jako obywateli i mieszkańców niepokoi nas wykorzystywanie policji przez władze samorządu, by stawiać sympatyków ISMDD wobec nieokreślonych zarzutów, przesłuchań, groźby nałożenia mandatu czy kary grzywny. Do tej pory Zarząd Dzielnicy Wesoła wykorzystywał w celu dyskredytacji naszej Inicjatywy stronę internetową Urzędu Dzielnicy, urzędowy Biuletyn Informacyjny, sesje Rady Dzielnicy oraz gazetę wydawaną przez Przewodniczącego Rady Dzielnicy, choć nazywanie tego tytułu gazetą jest nadużyciem, gdyż jest to de facto periodyk reklamowy Zarządu Dzielnicy finansowany przez reklamodawców. Liczymy, że Prezydent Warszawy przywoła do rozsądku członków Zarządu Dzielnicy Warszawy Wesoła, a także przypomni im sentencję Karla Poppera: władza demoralizuje, władza absolutna demoralizuje absolutnie.

za: Stara Miłosna Dla Drzew

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły