[LIST OD MIESZKAŃCA] „Brałem udział w konsultacjach odnośnie SCT. Raport, którym posługuje się ratusz został zmanipulowany („

Miasto siłowo forsuje koncepcję, o której nie ma pojęcia. Wielokrotnie wskazywaliśmy na ten problem, tym bardzie że wśród propagatorów tego rozwiązania są tak zwane ruchy miejskie, które traktują problem ideologicznie, a nie merytorycznie. Wczoraj na naszą skrzynkę przyszedł mail od naszego czytelnika, który podzieliliśmy na dwie części. Dziś przedstawiamy wstęp do szerszego problemu.

Raport którym posługuje się ratusz został zmanipulowany

Witam, brałem udział w konsultacjach odnośnie SCT w Warszawie; w skrócie udało mi się zadać szereg technicznych pytań pokroju:

– ile wynosi szacunkowa liczba przedwczesnych zgonów, którą możemy przypisać do zanieczyszczenia NO2 w Warszawie obecnie, i jaka jest szacunkowa redukcja w liczbie tych zgonów którą oczekujemy osiągnąć po jej pełnej implementacji SCT (ETAP 5 planu)?

– ile wynosi bezwzględne ryzyko przedwczesnego zgonu z powodu zanieczyszczenia atmosfery NO2 ug/m3 dla obecnego poziomu w Warszawie, o ile procent zmniejsza się to ryzyko przy zmniejszeniu stężenia NO2 o każdy 1ug/m3?

– autorzy raportu wskazują słabość raportu, tu cytat „aby władze Warszawy mogły opracować kompleksową politykę transportową, należy rozważyć przeprowadzenie bardziej szczegółowej analizy obejmującej wszystkie typy pojazdów.” str. 13, z powodu zastosowanej heurystyki, tu cytat: „W niniejszym rozdziale wykorzystujemy udział w pomiarach jako wskaźnik zastępczy dla udziału w aktywności pojazdów i szacujemy udział w emisji przy użyciu szacunkowych wartości emisji dla każdej grupy pojazdów w zależności od przebytej odległości.” str. 12 – czy taka bardziej szczegółowa została już zlecona na potrzeby proponowanej SCT? (Ocena rzeczywistej emisyjności pojazdów w Warszawie 2022)

Niestety, na żadne zadane pytanie nie otrzymałem odpowiedzi. Co gorsza raport końcowy również pomija takie pytania. Pisałem maila do ratusza, czemu nie udzielili odpowiedzi na te pytania. Dodatkowo nagranie konsultacji, w których brałem udział zostało wprowadzone w tryb prywatny (mam kopię) tzn. nie jest widoczne na youtube bez specjalnych uprawnień.

Jeśli są państwo zainteresowani skompilowałem paczkę opracowań na temat SCT (publikacje, raporty EU, badania) które jasno pokazują że SCT nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Dodatkowo jestem pewny że raport którym posługuje się ratusz został zmanipulowany (zmieniono metodologię badań) by uzasadnić wprowadzenie SCT.

Już niebawem udostępnimy więcej materiału naszym czytelnikom.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły