Na Wrzecionie powstaje nowa przychodnia zdrowia

Wczoraj uroczyście podpisano akt erekcyjny pod budowę jakże wyczekiwanej inwestycji zdrowotnej w Dzielnicy Bielany – Przychodni przy Agorze 16B. W ciągu dwóch lat powstanie nowa miejska przychodnia, która zapewni komfortowe warunki dla pacjentów i kompleksowe usługi medyczne.

Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie blisko 3.9 tys. m kw

W placówce warszawskie rodziny będą mogły korzystać z poradni POZ dla dorosłych i dzieci, poradni specjalistycznych i rehabilitacji. Znajdzie się tu również poradnia zdrowia psychicznego. Całkowita wartość inwestycji to blisko 40 mln zł – budowa jest prowadzona ze środków własnych Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz. A Miasto Stołeczne Warszawa wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego wesprze finansowo przychodnię w kosztach zakupu wyposażenia do poradni.

Budynek nowej przychodni został zaprojektowany na planie litery „L” z dłuższym skrzydłem równoległym do ul. Przy Agorze i będzie posiadał 3 kondygnacje nadziemne oraz 1 kondygnacją podziemną. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie blisko 3.9 tys. m kw.  Na parterze budynku będą zlokalizowane poradnie podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych oraz dla dzieci chorych i zdrowych. Poradnie specjalistyczne i zakład rehabilitacji zostały zaplanowane na 1. piętrze, natomiast poradnia zdrowia psychicznego znajdować się będzie na 3. piętrze.

W budynku zostały zaplanowane pomieszczenia administracyjno-techniczne, sanitarne oraz inne, niezbędne do funkcjonowania przychodni. Obiekt będzie wyposażony w niezbędne instalacje oraz dodatkowe systemy, w tym w panele fotowoltaiczne.

za; Renata Kaznowska

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły