[OPINIA] „Wilanów to dzielnica gdzie mieszkańcy sami muszą remontować chodniki, sadzić drzewa, malować przejścia dla pieszych”

Na łamach Portalu Warszawskiego publikujemy demokratycznie (od lewa do prawa) opinie mieszkańców, specjalistów, radnych, blogerów, i innych. Dziś publikujemy opinię znalezioną na blogu Wilanów – tu mieszkam.

Nie da się w Wilanowie

Gdy jakiś czas temu pisaliśmy o chodniku przy Rzeczypospolitej, który ułożyli mieszkańcy, nikt nie potrzebował aby wymieniać go z imienia i nazwiska. Nie pisaliśmy również kto zakupił ponad 30 tabliczek aby sprzątać po psach, interweniował kilka razy w sprawie pato parkowania na Sarmackiej gdzie w końcu wprowadzono zmiany, w sprawie parkingu podziemnego pod urzędem, na którym w końcu wprowadzono opłaty, w sprawie zniszczonych terenów po pracach ogrodniczych i jeszcze wiele, wiele innych..

Oczywiście cel szczytny i zabawa fajn,a ale niestety pasy za chwilę znikną a my nadal będziemy żyć w #niedasięwWilanowie
Wilanów – dzielnica gdzie mieszkańcy muszą remontować chodniki, sadzić drzewa, malować przejścia dla pieszych.
Jeśli czujesz się na siłach i chcesz działać a nie robić sobie zdjęcia jak nasz od lat nieudolny Zarząd Dzielnicy, zgłoś się już wkrótce i weź udział w wyborach na Radnego Wilanowa.

Ale mieszkańcom się chce

Żaden urząd nie chciał zająć się odmalowaniem pasów na przejściu dla pieszych, bo #niedasię. MY TO ZROBILIŚMY . Kupiliśmy farbę drogową i wszystkie potrzebne narzędzia, zebraliśmy się w kilka osób i to o co prosiliśmy podczas sesji rady dzielnicy czy nawet w interpelacjach i się nie dało ZROBILIŚMY w ciągu jednego wieczoru. Wielu z Was nas mijało podczas roboty i dziękowało, że w końcu. Ktoś nawet mówił, że już trzy razy prosił o to urząd dzielnicy.  PASY MUSZĄ BYĆ WIDOCZNE, BO CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO LUDZI, SZCZEGÓLNIE, ŻE OBOK PRZEDSZKOLE ORAZ PRZYCHODNIA I WIELE RODZICÓW Z MAŁYMI DZIEĆMI KORZYSTA Z TEGO PRZEJŚCIA.

RUCH SAMOCHODOWY JEST TAM OGROMNY, CO WPŁYWA NA BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH. A MIELIŚMY OKAZJĘ ODCZUĆ TO NA ŻYWO. MIELIŚMY ODBLASKOWE KAMIZELKI I BYLIŚMY WYPOSAŻENI W UŚMIECHY.  ROBOTA NAM SIĘ PALIŁA W RĘKACH. Byli z nami Małgorzata Gabriel, Tomasz Kuszłejko Radny Dzielnicy Wilanów, Daniel Kość, Maciej Żygłowicz i …. tajemniczy fotograf (nie tylko urząd ma swojego, my też)

Zobaczcie na zdjęciach jak było PRZED, PO i W TRAKCIE

 

 

 

 

 

za; Wilanów – tu mieszkam, Wilanów Przyszłości

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły