Mieszkaniec o dzikach w Warszawie – „to staje się już niebezpieczne”!

Problem jest realny, dziki coraz głębiej zapuszczają się do miasta. Polityczna poprawność nakazuje traktować je jak naszych braci, a tymczasem wciąż zapominamy, że w okresie rozrodczym te zwierzęta są realnie niebezpieczne. Poza tym są roznosicielami przeróżnych chorób. Cieszy fakt, że warszawiacy zaczynają o tym głośno mówić.

 

To staje się już niebezpieczne

 

Właśnie wróciłem ze spaceru z psem. już drugi raz w maju natknęliśmy się na dzika. pojedyncza sztuka. chyba ten sam, oceniam po wielkości i zachowaniu.  Szedłem Szparagową od strony kanałku. Przeciął mi drogę idąc rabatową w stronę dzielnicowej. Skubany, robił to metodycznie. Spokojnie podchodził do wystawionych koszy z odpadami (jutro odbierają zmieszane) i każdy obwąchiwał. W końcu znalazł jeden na końcu rabatowej i urządił sobie przyjęcie. Taki worek na śmieci nie wytrzyma wiele a już na pewno nie kłów dzika. Wszystko porozwalane. Trwało to jakieś dziesięć minut. Potem skręcił w Dzielnicową w kierunku dworca Wawer.

Powiem tak:

1. od dawna nie podoba mi się system odbierania śmieci poukładanych na ziemi w workach. W mojej opinii albo lekaro powinni wchodzić na posesję jeśli jest zewnętrzna furtka dedykowana do pomieszczenia śmietnika, albo śmieci wystawiane na ulicę powinny być w kontenerach.
2. to staje się już niebezpieczne dobrze że dziś zauważyłem go odpowiednio wcześnie i wstrzymałem psa. Ostatnim razem nie było tak wesoło i dzik go pogonił.

Żeby nie było, jestem za dzikami i ich odstrzeliwanie ie uważam za barbarzyństwo, ale dziki powinny żyć w swoich ostojach. Zamiast tego to my urządzamy im stołówkę w miejscach gdzie żyjemy razem z naszymi dziećmi. A dziki tylko z naszego zaproszenia korzystają.
Czekam na pierwszą relację, kiedy w spotkaniu z dzikiem poszkodowany zostanie człowiek. Wtedy pewnie coś się ruszy. Jak znam życie to będzie to radykalne, bezsensowne i w totalnie złą stronę.

 

 

 

Jaka jest Wasza opinia?

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły