Ogłoszono przetarg na budowę Parku Żerańskiego

To będzie największy park w tej części Warszawy. Utworzymy go na wyjątkowym terenie – 13 hektarów, na których mamy i zieleń, i wodę. Chcemy wykorzystać te naturalne warunki i stworzyć tu unikalną przestrzeń do wypoczynku i rekreacji – informowała w maju 2021 roku Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

Szczegóły

Park Żerański powstanie w Dzielnica Wisła na terenie o powierzchni ok. 13 hektarów, na zachodnim nabrzeżu Kanału Żerańskiego – od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej. Będzie to jedyny park w Warszawie z linią brzegową udostępnioną mieszkańcom.

Park Żerański powstanie na terenie położonym na zachodnim nabrzeżu Kanału Żerańskiego – od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej. Zagospodarowanie parku będzie nawiązywało do przemysłowego charakteru tego terenu (m.in. nieukończonego portu rzecznego oraz byłych zakładów prefabrykacji budowlanej). Ważnym elementem będzie zachowanie oraz wprowadzenie nowych nisz ekologicznych. W parku zostaną posadzone drzewa rodzime i nieinwazyjne, będą także nasadzenia uzupełniające a istniejący drzewostan zostanie poddany pielęgnacji.

W północnej części parku ingerencje będą niewielkie – teren zostanie zabezpieczony i uporządkowany. Zagospodarowana zostanie natomiast część południowa. To tutaj powstanie sieć ścieżek pieszych i rowerowych, place zabaw z naturalnych materiałów, siłownie oraz strefa dla psów. Przewidziano też pawilony z zapleczem gastronomicznym, które będą przenikać się z przestrzenią parku poprzez otwarte dziedzińce z ogrodami, tarasy i pergole.

Oferty

Miasto czeka na oferty do 19 maja 2023 r.  Zakończenie I etapu planowane jest do końca 2024 r. Mieszkańcy będą mogli korzystać z parku na przełomie 2024 i 2025 r. I etap prac potrwa 4 lata od podpisania umowy, a ich celem jest stworzenie dodatkowych atrakcji w parku po oddaniu do użytkowania jego głównego zakresu stworzonego w ramach etapu I.

za; Zarząd Zieleni

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły