Kolejne ciężkie miliony poszły w błoto! Parking Park&Ride Żerań od początku swojego istnienia stoi pusty

Parking Park&Ride Żerań od początku swojego istnienia stoi pusty. Przy parkingu znajduje się licznik samochodów, które w danym momencie zajmują miejsca. Zwykle liczba jest jednocyfrowa. To bardzo droga inwestycja. Kosztowała 11 mln zł. Utworzenie jednego miejsca kosztowało ponad 45 tys. zł – pisze radny Filip Pelc z Komitetu Wyborczego Inicjatywy Mieszkańców Warszawy.

Teraz Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął kampanię, zachęcającą do korzystania z parkingu. Koszt to 30 tys. zł

Tymczasem niecałe 2 km dalej znajduje się dziki parking przy stacji w Płudach. Każdego dnia parkuje tam ponad 100 samochodów, mimo że oznacza to brodzenie w błocie. Jak można to wytłumaczyć? Prawdopodobnie wpływ ma na to brak zatrzymywania się pociągów lotniskowych Kolei Mazowieckich. Od lat apelujemy o to, by każda KM-ka zatrzymywała się na stacji w Choszczówce i na Żeraniu. Niestety władze mają na ten temat inne zdanie.

Wydaje mi się, że umożliwienie mieszkańcom korzystanie z KM-ki byłoby bardziej skuteczne niż akcja reklamowa.

 

 

Komentarz

Kiedy się analizuje warszawskie urzędy, to okazuje się, że większość nich jest obsadzona byłymi dziennikarzami Gazety Wyborczej albo byłymi radnymi, którzy nigdy nie byli związani z tematami miejskiej infrastruktury. ZTM niewiele się różni od ZDM gdyż to jest kolejna fatalna inwestycja przynosząca ogromne straty Warszawie.

OD 30 lat w spółkach miejskich siedzą ciągle ci sami ludzi. Jedyne co mają to szerokie plecy i znajomości, które trzymają ich na stanowiskach. Niestety, są oni pozbawieni wiedzy merytorycznej ale co gorsza są bezkarni, bo na tę inwestycje posżły kolejne publiczne pieniądze, i nikt za to nie odpowie.

zdj. ZTM

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły