[NASZ NEWS] TYLE PO NIEJ ZOSTAŁO! WYBURZONO WŁAŚNIE ZABYTKOWĄ LEŚNICZÓWKĘ NA MŁOCINACH!

W sierpniu 2022 roku Miasto oraz burmistrz Pietruczuk przechwalali się, że zostanie odrestaurowana zabytkowa leśniczówką, a kiedy to się wydarzy miało powstać Centrum Edukacji Ekologicznej. Niestety, miasto cichaczem zburzyło leśniczówkę. Zdjęcia dostaliśmy od naszej czytelniczki.

Szanowna redakcjo,

Byłam ostatnio na Młocinach i okazało się, że wyburzono zabytkowa leśniczówkę przy Papirusów 1/3. Informowano nas wszystkich w tym i Wasza redakcja, że będzie  tam remont i budowa kolejnego „centrum edukacyjnego”. Koszt inwestycji to 17 mln pln za postawienie przeszklonego pawilonu. Pięknej starej leśniczówki już nie ma. Powstanie kolejny typowy i niczym się nie charakteryzujący obiekt.  Młociny straciły resztki swego charakteru. Leśniczówka była w dobrym stanie, nie wymagała wyburzenia. Na pewno była wpisana do ewidencji zabytkówpisze do nas czytelniczka.

My o tym pisaliśmy tutaj: https://portalwarszawski.com.pl/2022/08/19/zabytkowa-lesniczowka-ma-mlocinach-bedzie-pelnic-funkcje-lesnego-domu-kultury/Komentarz

Przyszła natychmiast odpowiedź ze strony Stołecznego Konserwatora Zabytków, który pisze: Zakres prac polegający na rozbiórce i odtworzeniu drewnianej leśniczówki został uzgodniony z MWKZ. Przy odtworzeniu zostanie wykorzystana większość z odzyskanych drewnianych elementów.

To jakieś nieporozumienie – budynek był murowany, otynkowany tzw barankiem. Mamy do czynienia z jawnym wyburzeniem budynku, i kropka!

I będziemy mieć dokładnie taki sam przypadek jakim jest willa Gurewicza w Otwocku, niby oryginał a tak naprawdę FALSYFIKAT!

GRATULACJE!

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły