[NASZ NEWS] UJAWNIAMY AFERĘ Z FAŁSZOWANIEM PODPISÓW PRZEZ „aktyw” z MJN!

„Nowi członkowie” Rady Osiedla powiązani z MJN twierdzili w mediach, że złożyli do Rady Warszawy swoją petycję „podpisaną” przez 1700 mieszkańców.  Wykryliśmy, że nie mając na Saskiej Kępie REALNEGO poparcia, załączyli dane osobowe i PODPISY POCHODZĄCE SPRZED 8 lat, złożone pod inną petycją! – czytamy na stronie Nie dla SPPN na Saskiej Kępie.

Posłużyli się danymi osobowymi ponad 1650 osób, które podpisały się w 2014 r

Petycję „za” SPPN formalnie złożyło do Rady Warszawy 15 listopada tzw. Stowarzyszenie Mieszkańców Saskiej Kępy, zatem jako organizacja zaledwie 1-osobowo… Członkowie zarządu Rady Osiedla, wybrani spośród działaczy czy „sympatyków” tego stowarzyszenia, przechwalali się w mediach – m.in. Gazecie Stołecznej i Radiu Kolor – że petycja „za natychmiastowym wprowadzeniem SPPN” jest „podpisana” przez ponad 1700 osób. Twierdzili wręcz, że te „ich” podpisy są „lepsze”, ponieważ były składane przez mieszkańców „zweryfikowanych” na podstawie numerów PESEL. Ale przed opinią publiczną zataili jednak fakt, że PODPISÓW sami ZEBRALI ZERO!

Za to posłużyli się danymi osobowymi ponad 1650 osób, które podpisały się w 2014 r. pod INNĄ petycją, skierowaną do Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe w INNEJ sprawie, tj. zorganizowania konsultacji społecznych nt. parkowania (wkrótce więcej szczegółów nt. tego wątku)! Miało to zapewne wspierać budowaną przez niszową grupkę aktywistów narrację, że reprezentują „większość mieszkańców” – uwiarygadniać ich w oczach Radnych m.st. Warszawy oraz urzędników różnych szczebli. „Stowarzyszenie…” powstało w 2021 r., zatem wykorzystując kserokopie podpisów zebranych WIELE LAT WCZEŚNIEJ przez inne osoby i inną organizację (Komitet Obywatelski Saska Kępa), zapewne musiało także złamać przepisy o ochronie danych osobowych, ponieważ ich oryginały są do dziś przechowywane w Urzędzie Dzielnicy.„Stowarzyszenie…” zostało zarejestrowane przez Kubę Czajkowskiego, działacza ugrupowania Miasto Jest Nasze, autora aktywistycznych projektów z Budżetu Obywatelskiego, m.in. kuriozalnego „zazielenienia” i remontu już wcześniej wyremontowanej ul. Francuskiej, które było wycenione na niecałe 100 tys. zł, a ZDM zrealizował je za kwotę o ok. 16 (SZESNAŚCIE) RAZY większą Pro-MJN-owskie stowarzyszenie prowadzi intensywny lobbing za SPPN i za innymi pomysłami ZDM-u, a powstało także, by zdobyć większość w wyborach do rady osiedla w czerwcu 2022 r. Ten drugi cel został osiągnięty, przy czym w wyborach tych członkowie „Stowarzyszenia…” nie przedstawili na ulotkach swojego właściwego programu ani nie wystąpili pod szyldem MJN czy Dla Pragi (Północ).

O lobbingu „Stowarzyszenia…” w trakcie konsultacji SPPN jesienią 2021 r. oraz o propozycjach drastycznych, szkodliwych dla mieszkańców rozwiązań pisaliśmy tu: https://www.facebook.com/…/permalink/553627169459791/

Zwykli oszuści?

Co spowodowało, że pro-MJN-owskie stowarzyszenie i jego „sympatycy” uciekli się do tak desperackich kroków i jechania po bandzie? Już wkrótce więcej „brzydkiej prawdy” w tej bulwersującej sprawie! Na załączonych screenach dokumenty, do których dotarliśmy: treść petycji złożonej 15.11 do Rady Warszawy oraz informacje z Dzielnicy Praga-Południe, wyjaśniające pochodzenie podpisów. A w zestawieniu z nimi wypowiedzi członków Rady Osiedla Saska Kępa…

 

 

 

 

 

 


Komentarz

Miasto Jest Nasze nie ma nic wspólnego z ideą Jana Śpiewaka, któremu de facto Mencwel zabrał cały status stowarzyszenia, które dziś stało się antagonistycznym, agresywnym, prostackim, i jak widać stowarzyszeniem ludzi, którzy nie mają żadnych oporów, aby wprowadzać ograniczenia na mieszkańców Warszawy. Od lat postulujemy prześwietlenie wszystkich antymiejskich ruchów, które traktowane są jak święte krowy, a są opłacane z naszych pieniędzy.

Niezrozumiały jest zachwyt „wolnych mediów” nad tymi wszystkimi patologicznymi ruchami, które antagonizują i destrukcyjnie wpływają na nasze miasta. Należy mieć wiarę, że przyjdzie w końcu otrzeźwienie a po MJN nie zostanie siwy dym. Oby jak najszybciej.

 

A sprawą musi zająć się prokuratura,  dodatkowo sprawę tę powinny zgłosić władze miasta…no chyba, że również biorą udział w tych działaniach i wolą nie widzieć problemu.


Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły