Co się dzieje w sprawie tramwaju wzdłuż Modlińskiej? Ile lat trzeba będzie jeszcze czekać?

Aktualnie jest przygotowywane studium techniczno-ekonomiczne, w ramach którego zostanie wybrany ostateczny wariant trasy, uwzględniony podział na etapy, a także oszacowane koszty budowy.

 W przypadku Tramwaj na Zieloną Białołękę trwa to już ponad 2,5 roku

Ponieważ umowa na przygotowanie studium została zawarta przez Tramwaje Warszawskie 14 marca 2022 r. z terminem realizacji 320 dni, firma Databout.pl powinna już kończyć prace nad dokumentem. Niebawem powinniśmy zatem poznać szczegóły trasy – wskazane na grafice są wyłącznie poglądowe, zawierając dwie opcje przebiegu II etapu: korytarzem Familijna – Myśliborska (bardziej prawdopodobna) i bezpośrednio wzdłuż Modlińskiej do Mostu Północnego – czytamy na stronie Tramwaj wzdłuż Modlińskiej.

Kolejnym krokiem po potwierdzeniu docelowego przebiegu torów jest uzyskanie decyzji środowiskowej – wniosek o nią powinien być złożony w tym roku. Ciężko prognozować, ile może zająć jej wydanie, ponieważ w przypadku Tramwaj na Zieloną Białołękę trwa to już ponad 2,5 roku. Po uzyskaniu decyzji środowiskowej można – i oby tak się stało – pozyskiwać pełne finansowanie na budowę, w tym w ramach unijnego dofinansowania, jak to miało miejsce np. w przypadku obecnie budowanego tramwaju do Wilanowa.

za; Tramwaj wzdłuż Modlińskiej

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły