Skrzyżowanie Zdziarskiej i Ostródzkiej dopiero w II kwartale 2023?

Wczoraj z gospodarską wizytą na Białołękę przybył Rafał Trzaskowski. Dużo zapewne poświęci czasu aby przekonać mieszkańców tej dzielnicy, że zadba o nią, a wszystkie obietnice (metro itd) zostaną zrealizowane. Wiemy skądinąd, że mieszkańcy zbojkotowali spotkanie ze złotoustym Rafałem. Nie ma się co dziwić, zwykłe, wręcz głupie skrzyżowanie to rzecz dla naszych „speców” niewykonywalna.

Pozostaje jedynie psioczyć i żałować, że takich decydentów i w Dzielnicy i w Mieście większość z nas wybrała

Mieszkańcy okolic Zdziarskiej i Ostródzkiej są zapewne „szczęśliwi” słysząc, że skrzyżowanie na przecięciu tych ulic zostanie może wykonane w II kwartale 2023 r., a miało być skończone do końca października 2022 r. Wykonawca splajtował, a „zastępczy wykonawca” Zakład Remontów i Konserwacji Dróg znany jest w Stolicy z nieterminowego wykonawstwa i wielomiesięcznych opóźnień. Ta rozbrajająca szczerość z-cy Prezydenta m.st.Warszawy, który o tym poinformował skłania nas – Białołęczan do postawienia tezy i zadania retorycznego pytania – co ten peowski samorząd w Mieście i Dzielnicy wykonał coś na czas? Zna ktoś taką inwestycję?– pyta radny, Dariusz Ligęza.


Można zamykać oczy i nie widzieć. Można wzruszać ramionami na to, że skrzyżowanie rozgrzebane, nieprzejezdne, roboty bez widoku na ukończenie, a mieszkańcy doświadczają komunikacyjnego paraliżu… W tych i wielu innych przedsięwzięciach widać niestety brak kompetencji (a może też zdolności i dobrej woli) do działania dla dobra Białołęki i jej mieszkańcówpisze jeden z mieszkańców.


Pozostaje jedynie psioczyć i żałować, że takich decydentów i w Dzielnicy i w Mieście większość z nas wybrała. Podejrzewam, że ci sami, którzy dzisiaj tych okolicznych mieszkańców doprowadzają do „szewskiej pasji” za ponad rok (wiosną 2024r r.) będą się ubiegać o nasze ponowne zaufanie. a nie mam zamiaru dać się zwieść, a sądzę, że i Wy dzisiejszym Paniom radnym m.st.Warszawy z Białołęki (PO) jak i radnym PO w Dzielnicy pokażecie „czerwoną kartkę”. Czas jednak pokaże czy naiwność ponownie stanie się naszym udziałem, czy zwycięży rozsądek, bo innej alternatywy niż Prawo i Sprawiedliwość nie ma i nie będzie, a tzw. społeczni przedstawiciele to zwyczajne mrzonki – Dariusz Ligęza

Obietnice Trzaskowskiego

Białołęka dynamicznie się rozwija, ale przed nami nadal wiele wyzwań. Mam tego pełną świadomość. Warto o nich rozmawiać. Bezpośrednio. Bo na tym polega samorząd – żeby być blisko Waszych spraw i problemów. Dziękuję Wam za spotkanie, za każdą uwagę i każde pytanie napisał na swoim twitterze Trzaskowski.

W kwietniu 22 roku wykonawca ronda zszedł z placu budowy. We wrześniu tego samego roku oficjalnie ogłosił upadłość na miesiąc przed terminem. Skrzyżowanie cały czas jest rozkopane. Zamiast asfaltu nierówne betonowe płyty i żwir. Teraz Trzaskowski ogłasza doraźne wyrównanie przejazdu i nowy termin: II kwartał 23…na propagandowych zdjęciach tłumy mieszkańców Białołęki…

zdj. SZRM

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły