[FAKTY] Puchalski (dyr. ZDM) zdewastował ul. Sokratesa bez umowy, bez dokumentów, bez projektu, itd

Wielkimi krokami zbliżają się wybory, dlatego też z naszych przepastnych archiwów przez następne dwa miesiące będziemy wyciągać, najważniejsze naszym zdaniem, artykuły o nieprawidłowościach, które rozkwitły pod rządami obecnego prezydenta Rafał Trzaskowskiego. To artykuł z listopada 2022 roku, ale jakże wciąż aktualny. Właśnie dobito kolejną ulicę, Kasprzaka, która po remoncie w godzinach szczytu jest nieprzejezdna, Trzaskowski jednak uważa, że remont tej ulicy to wielki sukces! Ba, chroni Puchalskiego i nic nie wskazuje, żeby miało się to zmienić!

W dniu 6 października 2022 roku wystąpiliśmy do ZDM o udzielenie informacji publicznej w sprawie ul. Sokratesa

Taka „piracka” instalacja – nieoznaczona, niezatwierdzona, zainstalowana nie wiadomo w jaki sposób – jest zwyczajnie niebezpieczna dla uczestników ruchu drogowego i może doprowadzić do poważnego wypadku – mówi nam Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. – Umieszczanie czegokolwiek w pasie drogowym bez zgody zarządcy drogi jest nielegalne i wiąże się z karą – dodaje rzecznik i zapowiada kontrolę pasa drogowego w tym miejscu. Nie wiadomo jak długo próg zwalniający dla rowerów będzie funkcjonował. Bardzo możliwe, że służby ZDM go zdemontują – powiedział dziś Dybalski na temat progów antyrowerowych na Starym Mokotowie. Przypatrzmy się zatem, nielegalnej inwestycji na ul. Sokratesa, na temat której Dybalski (rzecznik ZDM) kłamie non stop. Od momentu otwarcia ul. Sokratesa, pół Bielan stoi. To gotowy przypadek dla NIKu i Prokuratury!

Z niedowierzaniem wysłuchaliśmy informacji dotyczących przebudowy ul. Sokratesa. Czy prace będą prowadzone na podstawie projektu organizacji ruchu?? Po wysłuchaniu Kuriera Warszawskiego dowiadujemy się, że zarządca nie wie ile będzie kosztowała przebudowa. Jeśli nie wiadomo ile będzie kosztowała przebudowa, to znaczy, że nie wykonano projektu budowlanego, który jest podstawą takiej inwestycji i nie zrobiono przedmiarów oraz kosztorysu inwestorskiego. Już spotkaliśmy się z projektami organizacji ruchu wykonywanymi przez Zarząd Dróg Miejskich przez osoby nie posiadające uprawnień na podstawie których dokonywano zgłoszenia robót – pisaliśmy w lipcu 2021 roku.

Zadaliśmy następujące pytania i prosiliśmy o kolejne przesłanie dokumentów – listopad 2022 rok.

  1. Umowy na przebudowę ul. Sokratesa,
  2. Aneksów do umowy na przebudowę ul. Sokratesa,
  3. Protokołów dotyczących podpisanych aneksów,
  4. Kosztów jakie poniosło miasto przy przebudowie ul. Sokratesa, uwzględniając wszystkie koszty z tym związane w tym:
  • Przebudowa ul. Sokratesa,
  • Przebudowa urządzeń obcych,
  • Rewitalizacja zieleni,
  • Budowa dodatkowych ścieżek,
  • Budowa sygnalizacji świetlnej,
  • Inne koszty związane z przebudową tej ulicy.

 


Oczywiście w ciągu 14 dni otrzymaliśmy informację

 

 

Dlaczego ZDM nie udzielił nam odpowiedzi od razu, tylko musieliśmy czekać prawie dwa miesiące? Skoro mogli wysłać informację o przesunięciu terminu, mogli również nas poinformować, że nic nie wiedzą. Urzędnikowi by to zajęło tyle samo czasu! Jednak nie to jest najciekawsze. Okazuje się, że ZDM jednostka zarządzająca ulicami miasta, kazała wykonać przebudowę ulicy innej jednostce wykonawczej bez umowy, bez dokumentów, bez projektu, itd. Bez wiedzy jaki jest budżet tej inwestycji! My pytamy, o co chodzi? Czy ktokolwiek, cokolwiek tam nadzorował? Na jakiej podstawie? Kto odbierał i w jaki sposób?

 


 


 

Sprawa przez radnych, którzy rzeczywiście stoją po stronie Warszawiaków, już dawno powinna być skierowana do Najwyższej Izby Kontroli, Prokuratury, bo na stołeczne media, i „redaktorów” tzw. wolnych mediów nie ma co liczyć – zbyt głęboko siedzą w kieszeni ratusza.

Po „remoncie” Sokratesa stoi! Tak jest cały czas!

 

 

 

Tu artykuł!

 

Na Sokratesa bez zmian. Za chwilę, jeśli się zgodzimy, będzie tak w całej Warszawie

 

I nasz materiał z lipca 2021 roku

 

[Nasz News] Przebudowa ul. Sokratesa bez pozwoleń??

 

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły