[OPINIA] Białołęka znowu przodująca?

Na łamach Portalu Warszawskiego publikujemy demokratycznie opinie mieszkańców, specjalistów, i radnych. Dziś publikujemy opinię radnego Dariusza Lizęgi.

Czeka nas więc od przyszłego roku spore w tej okolicy zamieszanie

Dawno o Nas (Białołęce) nie było głośno, a tu tymczasem w naszej Dzielnicy powstanie już wkrótce najdroższa podstawówka w ….Polsce. Koszt bowiem inwestycji wyniesie 91,09 mln zł (brutto) i będzie to konstrukcja faktycznie XXI wieku. Ten obiekt – bardzo potrzebny – może mieć niestety jedną zasadniczą wadę – jego lokalizacja przy zbiegu ulic Świderskiej i Ćmielowskiej jest okolicą osiedli starych (z lat dziewięćdziesiątych i początków tego stulecia), a zatem nie dla tamtejszych mieszkańców. Kierunek intensywnej zabudowy blokowej, to bowiem okolice północnych Nowodworów i w mojej skromnej ocenie, ten obiekt tam powinien był znaleźć swoją lokalizację. Tam osiedla powstają jak grzyby po deszczu, a w tej lokalizacji mamy mieszkańców w większości seniorów lub mieszkańców z już dorosłymi dziećmi, a zatem ta podstawówka wydaje się być chybionym pomysłem samorządu.

No cóż jest od lat wolny teren miejski, toteż aż się prosiło o jego społeczne wykorzystanie. Czy w pełni uzasadnione na taką placówkę – pozostawiam to Waszej ocenie. Czeka nas więc od przyszłego roku spore w tej okolicy zamieszanie (trwająca budowa), bo szkoła ma być gotowa na rok szkolny 2024/2025. Miejmy jednak nadzieję, że samorząd wie co robi i tej lokalizacji nie będzie jednak żałował.

Tak będzie wyglądał przyszły obiekt szkolny

za; Dariusz Lizęga

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły