Tak będzie wyglądać pływalnia przy Ostródzkiej

Na konkurs architektoniczny wpłynęło 13 prac. Sąd konkursowy przyznał pierwszą nagrodę i 40 tys. zł Pracowni Projektowej Piotr Makowski MAQ z Gdyni za „wysoką atrakcyjność rozwiązań architektonicznych i świadomie zaprojektowany budynek.” Sąd wysoko ocenił potencjał projektu. Docenił powiązanie budynku z terenem leżącym w głębi działki i istniejącą zielenią wysoką. Jurorom spodobał się pomysł uzupełnienia rekreacji mikro placami, nanizanymi na układ ścieżek. Od frontu, czyli od ul. Ostródzkiej zaprojektowano kawiarnię. Choć jest elementem pływalni, ma oddzielne wejście i można z niej korzystać niezależnie.

Jak będzie wyglądać pływalnia?

Przed kawiarnią znajdzie się strefa zieleni ciekawie powiązana z terenem rekreacyjnym, usytuowanym za budynkiem. W pracy przedstawiono atrakcyjne rozwiązania architektoniczno-funkcjonalne wnętrz z bardzo czytelną i elegancko zaplanowaną strefą wejściową z odkrywkami archeologicznymi w podłodze. Sąd konkursowy wskazał też autorom pracy zalecenia do poprawy przy docelowym projekcie.


Ogromna to radość i satysfakcja móc ogłosić, że pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszą koncepcję pływalni otrzymała Pracownia Projektowa Piotr Makowski MAQ z Gdyni. Jako sąd konkursowy przyznaliśmy też drugą nagrodę i dwa wyróżnieniaJan Mackiewicz – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy


Pływalnia w parterze będzie miała osiem torów do pływania, basen rekreacyjny, brodzik dla najmłodszych oraz jedną zewnętrzną i dwie wewnętrzne zjeżdżalnie. Na tym samym poziomie znajdować się będzie również strefa z saunami, jacuzzi w tym z wodami solankowymi i grotą lodową. Na piętrze zaprojektowano trybuny oraz restaurację z tarasem. Z tarasu będzie się rozpościerał widok na teren zielony – rekreacyjny ze sceną amfiteatru.

Konkurs uzyskał rekomendację Oddziału Warszawskiego SARP.

Ciekawostka

W efekcie przeprowadzonych w dwóch etapach prac archeolodzy odkryli pozostałości dużej osady łużyckiej sprzed 3 000 lat. Na terenie 0,5 ha odnaleźli ponad 1 500 fragmentów glinianych naczyń i śladów osadnictwa. Wydobyte eksponaty będą wyeksponowane na terenie inwestycji, by użytkownicy obiektu pamiętali o przeszłości tego miejsca.

za; Jan Mackiewicz – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły