[NASZ NEWS] 4 415 000,00 zł. na zastępczynię Dyrektora Biura Kultury Warszawy i Krytykę Polityczną?

Czytamy sobie na stronie Urzędu m.st. Warszawy protokół z komisji oceniającej konkurs „Społeczna Instytucja Kultury budowanie instytucjonalnego wsparcia rozwoju kultury”… Konkurs jakich sporo ale mnie zaciekawiła ostatnia pozycja tabeli KU-S1/3036/22 – Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego – Tytuł zadania publicznego: „JASNA 10: Społeczna Instytucja Kultury” – wysokość proponowanej dotacji – 4 415 000,00 zł.

No bagatelka, koło 1 100 000,- rocznie…

No to patrzymy w Google i okazuje się, że wspomniane Stowarzyszenie to nic innego jak WYDAWNICTWO „Krytyki Politycznej” – czyli raczej biznes niż działalność społeczna, do tego w strefie kultury… no to szukam, może mają salę teatralną i jakieś jasełka marksistowskie planują za cztery duże bańki wystawiać? No nie wynika, że świetlica na spotkania autorskie to w zasadzie jedyne ocierające się o kulturę działanie… ale każde przecież wydawnictwo organizuje takie spotkania?

Szukanie ma jednak podstawową zaletę, można znaleźć ciekawe kwiatki. Otóż na stronie Krytyki Politycznej (przypomnę, wydawanej przez to Stowarzyszenie) są biogramy działaczy, aktywistów, pracowników. Wśród nich jest pani Izabela Sowa-Jasińska – Koordynatorka Instytutu Studiów Zaawansowanych – praca jak każda. Ale skąd znamy to nazwisko? Przecież to Zastępczyni Dyrektora Biura Kultury m.st.Warszawy!


Wspieraj finansowo dofinansowaną KP?? Dobre co? Przecież piszemy od lat, że Trzaskowski opłaca media, jak widać niekoniecznie stołeczne…


W normalnym kraju byłaby dymisja!

Tak! Tego Biura które przeprowadzało konkurs na Społeczną Instytucje Kultury…I to tam Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego pozyskało dotację na poziomie 90 000 miesięcznie przez najbliższe 51 pełni księżyca. Rozumiemy, że jako podatnicy subsydiujący działalność miasta pod zarządem Prezydenta Trzaskowskiego mamy uwierzyć, że to czysty zbieg okoliczności??? Czy to nie jest przypadkiem okradaniem mieszkańców?

W normalnym kraju byłaby dymisja, ale niestety mieszkamy w sowieckiej Warszawie, gdzie kulturą zarządza córka byłego milicjanta z komisariatu z ul. Jezuickiej…

To początek naszej sagi…ciąg dalszy nastąpi!

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły