Dlaczego urzędnicy uparli się, żeby zniszczyć piękny Park Bródnowski?

Tysiące razy urzędnicy UDT na czele z burmistrzami, radni zwłaszcza z ugrupowania PO zapewniali, że żadne „prace tzw. rewitalizacji nie zmniejszą powierzchni zielonej” naszego parku. Tzw. droga przeciwpożarowa „poprowadzona po śladzie chodnika przy skarpie ” zabezpieczy tereny zielone przed rozjeżdżaniem i dewastacją” – czytamy na jednej z warszawskich grup.

KŁAMSTWA, KŁAMSTWA, KŁAMSTWA

Oto te zapewnienia w realnej rzeczywistości. To faktycznie nie zmniejszyło, ani o centymetr powierzchni zielonej, a wjazd w tym miejscu samochodów i ciężarówek nie spowoduje rozjeżdżania parku. No chyba, że dalej będzie faktycznie droga asfaltowa to wtedy nie rozjeżdżą parku . Dalej wierzycie w zapewnienia, że budowa podestów nie wpłynie w żadnym stopniu na roślinność na skarpie ???? Ostatnie 5 min. wybija ! Za chwile park zostanie zamieniony na skwerek . Pozdrawiam ufających i wierzących !

Komentarz

Chodzi o skarpę przy niecce wodnej, która jest biologicznie bogata. Wbrew oczekiwaniom mieszkańców urzędnicy Platformy Obywatelskiej siłowo dążą do jej zabetonowania i zainstalowania tam nikomu niepotrzebnych podestów schodkowych do siedzenia. Na załączonych zdjęciach widać postępującą redukcję zielonego terenu. To przykład bezsensownej ingerencji z przyrodę. Była pisana petycja, w której mieszkańcy opisywali problemy istniejące w parku. Niestety, pani burmistrz ma inna wizję.

O Parku Bródnowskim piszemy nie pierwszy raz, i za każdym razem w perspektywie batalii mieszkańców z włodarzami dzielnicy. Droga przeciwpożarowa to nic innego jak wpuszczenie rowerzystów na teren parku, czego nie chcą mieszkańcy.

Ale ta władza wie lepiej czego chcą ludzi. Ta rzekomo demokratyczna partia, tu w Warszawie, pokazuje od lat gdzie ową demokrację ma. Poza tym jak na dłoni widać, że Zielona Warszawa to zwykłe oszustwo.

Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły