[NASZ TEMAT] Mijają miesiące a syf jak był tak jest. Kiedy miasto zrobi porządek ze zdewastowanym „Parkiem Miniatur”??

W listopadzie 2021 roku poinformowaliśmy opinię publiczną, że w okolicach Placu Defilad straszy zdewastowany Park Miniatur, który miał być dumą Warszawy.

Park Miniatur

Założeniem przedsięwzięcia powstałego z inicjatywy Rafała Kunacha (założyciel Fundacji Park Miniatur Województwa Mazowieckiego) była prezentacja miniatur nieistniejących warszawskich zabytków oraz ważnych kulturowo obiektów znajdujących się na terenie województwa (także istniejących). Wszystkie miniatury były budowane na podstawie uzyskanych w czasie kwerend historycznych planów, rycin oraz zdjęć. Wykonano je z materiałów odpornych ma warunki atmosferyczne (m.in. szkło, blacha) dzięki czemu  mogły być wystawione na otwartej przestrzeni. Część elementów zdobienia oraz figurki mieszkańców były też wykonywane przez drukarki 3D.

Kiedy miasto zrobi porządek?

Mija kolejny miesiąc od momentu, kiedy jako pierwsi poinformowaliśmy opinię publiczną o tym, że zdewastowany „Park Miniatur” w samym Centrum Warszawy, po prostu straszy. Zdjęcia podesłał nam nasz czytelnik, Paweł Gajc, który napisał;

Mija sporu czasu kiedy to na rogu ul. Świętokrzyskiej i ul. Marszałkowskiej stał Najpierw Tupolew, a później Park Miniatur. Postanowiłem tam wejść przez dziurę w płocie i zastałem tam drogie makiety. Miasto dało zgodę na wystawę ale do dziś niestety nie sprzątnęło pozostałości po Parku Miniatur.

Dziś mamy 10 września, a Park Miniatur wygląda tak

Komentarz

Partnerami parku są m.in.: Fundacja „Warszawa1939.pl, Stowarzyszenie „Saski 2018”, miesięcznik „Stolica” i Radio Plus, które widać nie poczuwają się do dalszej działalności na rzecz ochrony Parku Miniatur, który mógł stać się chlubą naszego miasta.

Strasznie to smutne, że poważne zdawałoby się tytuły, nie umiały zadbać o nasze wspólne dziedzictwo. Strasznie to smutne, że mija kolejny miesiąc, i nic w tej sprawie się nie zmieniło!

A co na to wszystko Trzaskowski?

zdj. Paweł Gajc

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły