Wspaniała wiadomość! Dofinansowanie w kwocie 310 000 zł. dla Klubu RKS Okęcie Warszawa

Historia RKS Okęcie rozpoczyna się w maju 1929 roku. Wtedy to grupa pracowników warszawskich zakładów „Skoda” wywodząca się z nieistniejącego już wówczas Robotniczego Stowarzyszenia Sportowego „Lauda” oraz Harcerskiego Klubu Sportowego „Varsovia” postanowiła wraz ze swymi przełożonymi założyć przy zakładach klub sportowy, dający młodzieży warszawskiej możliwość rywalizacji na poziomie wyższym, niż tylko kopanie piłki na podwórkach, przy czym nie ograniczono się wyłącznie do prowadzenia działalności sportowej, mając w planach również działalność kulturalną. Dla nowo powstałego klubu przyjęto nazwę Klub Kulturalno-Sportowy SKODA. Zatem za 7 lat klub będzie obchodzić 100 lat.

Ratusz nie pomaga

Portal Warszawski jako pierwszy zaczął pisać o tej skandalicznej sprawie. Trzaskowski w 2018 roku idąc do wyborów obiecywał, że małe kluby zostaną wzięte pod ochronę, nie mówił, że ochronę deweloperów. Zastanawia oczywiście fakt, że znów tzw. ruchy miejskie milczą. Dwa miesiące temu RKS Okęcie poinformowało, że Ratusz chce pozbawić terenu, na którym klub prowadzi zajęcia. Na wniosek Jarosława Karcza – Burmistrza Dzielnicy Włochy, wywodzącego się z tzw. układu warszawskiego skupiającego samą czerwoną „elitę – miasto wygasiło w części użytkowanie przez klub terenu. Spełniał się wiec scenariusz odcięcia klubu od dochodu a tym samym doprowadzenia do jego upadku.

Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta w tej sprawie milczy, gdyż de facto nie ona podejmuje w tej kwestii decyzje. Odbicie Skarpy było dla ratusza bardziej spektakularne, bo o dewastacji obiektu, jak i kadry pisała cała Polska. RKS Okęcie nie ustępuje niczym jeśli chodzi o tradycję, dynamikę. Nie brakuje tam świetnych zawodników, jak ludzi przedsiębiorczych, którzy nad tym biznesem panują.

Pomaga Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

który w ramach programu PROO na lata 2018-2030, edycja 2022 Priorytet 1a, przyznał klubowi RKS Okęcie Warszawa dofinansowanie w kwocie 310 000 zł. Środki przeznaczone zostaną na renowację boiska treningowego tj. wymianę ziemi, zasadzenie nowej trawy, wymianę bramek, naprawę oświetlenia.

Dzięki Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego nasi zawodnicy zyskają idealne warunki treningoweczytamy w oświadczeniu klubu.

Do programu zgłoszono łącznie 1775 wniosków z czego, do realizacji skierowano 94, więc radość jest jeszcze większa z osiągniętego sukcesu.

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły