[Komunikat od inwestora]. Tablica Tchorka z ul. Emilii Plater wróci na swoje miejsce

Niestety, ale masa tablic Tchorka już zniknęło z mapy Warszawy, i działo się to przy okazji burzeniu ostańców. Mowa o tzw. tablicach pamiątkowych  które na stałe wrosły w pejzaż naszej stolicy. Ich głównym elementem jest krzyż z wkomponowanym w niego napisem: „Miejsce uświęcone krwią Polaków poległych za wolność ojczyzny”. Na każdej takiej tablicy umieszczona jest również informacja o liczbie Polaków, którzy w danym miejscu zostali zamordowani. 

Emilii Plater 15

Dosłownie wczoraj pisaliśmy o zniknięciu Tablicy Tchorka przy nowo budowanej inwestycji przy Emilii Plater 15. I już dziś inwestor przysłał nam odpowiedź. Możemy spać spokojnie. Mamy zapewnienie, że Tablica upamiętniająca zabitych mieszkańców Warszawy przez Niemców w czasie Powstania Warszawskiego, wróci po zakończeniu prac.

Szanowny Panie,

Może być Pan spokojny, zadbaliśmy o tablicę Tchorka. związku z prowadzoną budową w trosce o bezpieczeństwo tablicy, została ona tymczasowo zdemontowana, zabezpieczona i jest przechowywana w zasobach Spółki. Umiejscowienie tablicy Tchorka na elewacji nowego budynku zostało uzgodnione z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków. Tablica wróci na miejsce po zakończeniu procesu inwestycyjnego.

Pozdrawiam, Magdalena Sikorska, Dyrektor Sprzedaży

Zatem śpimy spokojnie.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.