Kto zarządza w Warszawie zielenią? Zarząd Zieleni czy ZDM??

Drogi nie składają się tylko z asfaltu i betonu. Ich nieodłącznym komponentem jest zieleń. Drzewa z krzewami dodają estetyki i ożywiają przestrzeń publiczną. W 2021 r. posadziliśmy je w kolejnych lokalizacjach, gdzie kostka i płyty chodnikowe były zbędne. Dziś prezentujemy, jak ta roślinność się rozwinęła – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Co tu jest grane

Od paru miesięcy, jako jedyni, ten problem opisujemy, a nazywa się on przekroczeniem kompetencji ustawowych przez Zarząd Dróg Miejskich. W tym celu też wysłaliśmy zapytanie do ratusza, jak i do ZDM. Podobny problem opisywaliśmy już w maju, kiedy to jasno odpowiedziano nam, że ZDM nie sadzi drzew i nie zajmuje się w ogóle miejską zielenią…

Zatem, o co chodzi? Przecież jasno i wyraźnie stoi jak byk w odpowiedzi ZDM, że nie zajmuje się zielenią,  a dziś jawnie chwalą się,  że jednak zajmują się zazielenianiem miasta. No chyba, że sadzą, ale przycinają ufoludki. Jak widać ZDM zaczyna mylić się w zeznaniach. Drzewa na placu pięciu wałów, na ulicy Kondratowicza i innych miejscach też do nich nie należą, a powinny należeć do Zarządu Zieleni.

 

 

Czy to znaczy, że Puchalski przejmuje już zarządzanie nad zazielenianiem miasta? Czy Zarząd Zieleni spełnia jeszcze swoją rolę? Kto, gdzie i za co odpowiada??

Pytań jak zwykle jest masa, ale wszystko powoli będzie wyjaśniane.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.