Dobre wieści! Ratusz wykupił działkę w Parku Praskim, która miała być zabudowana

Jak podaje Życie Stolicy zamiast handlowo-usługowego pawilonu w Parku Praskim niezmiennie będzie czekać zieleń. Choć plany zabudowy tego terenu były już zaawansowane, inwestor postanowił go sprzedać. Warszawa skorzystała z przysługującego jej prawa pierwokupu i zabezpieczyła przyszłość parku.

Park bezpieczny

Działka przy ul. Jagiellońskiej 29 stanowi część zabytkowego parku. Prywatny inwestor planował wybudować na niej pawilon handlowo-usługowy. Jak przekazał ratusz, uzyskał w tym celu decyzję o warunkach zabudowy, a także pozwolenie na budowę. Na szczęście inwestor zrezygnował ze swoich planów i postanowił sprzedać działkę.


Miasto nie mogło odmówić. Decyzje o warunkach zabudowy i pozwoleniu na budowę nie są zależne od woli urzędu. Ten jest zobowiązany do ich wydania, jeśli wnioskodawca dopełni wszystkich wymaganych przepisami wymogów


Prezydent Warszawy skorzystał z przysługującego mu prawa pierwokupu i nabył prawa do jedynego fragmentu parku, którym nie zarządzał stołeczny samorząd. To działka o powierzchni 282 mkw., która znajduje się na wschodnim krańcu parku, w pobliżu skrzyżowania ul. Jagiellońskiej i Alei Solidarności. Obecnie znajduje się tam lodziarnia, w przeszłości zlokalizowana była niewielka stacja benzynowa.

Wykup nie tylko zabezpieczył przyszłość parku. Dzięki nabyciu praw do terenu, Warszawa będzie mogła w sposób spójny dbać o całą przestrzeń parku, co przełoży się na poprawę wyglądu tego miejsca i lepsze dostosowanie go do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Jednostką odpowiedzialną za dbanie o całość Parku Praskiego, w tym jego dodatkową powierzchnią, jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

za; Życie Stolicy, UM

Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.