[PETYCJA] NIE DLA REDUKCJI AUTOBUSÓW NA BEMOWIE. Pospolite ruszenie mieszkańców

W związku ze skandalicznymi zmianami dotyczącymi redukcji połączeń autobusowych na terenie naszej dzielnicy po otwarciu stacji metra Bemowo, prosimy Pana o interwencję w stosunku do podległej Urzędowi m. st. Warszawy instytucji. Jako mieszkańcy ponownie wyrażamy swój sprzeciw wobec zaproponowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego zmian w komunikacji miejskiej na terenie Bemowa – czytamy w liście do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

Głosy mieszkańców wyrażone podczas konsultacji społecznych zostały kompletnie zignorowane

Nieakceptowalnym jest dla nas fakt, że głosy mieszkańców wyrażone podczas konsultacji społecznych zostały kompletnie zignorowane , a tak krytykowane pomysły ZTM zostały szybko wcielone w życie . Wprowadzane przez Zarząd Transportu Miejskiego zmiany nie odzwierciedlają realnych potrzeb mieszkańców w zakresie komunikacji. Zaproponowane rozwiązanie ma na celu zapewnienie dojazdu do stacji metra. Nie każdy jednak pracuje czy uczy się na trasie metra. W naszej dzielnicy mamy tylko jedną stację, więc nie można mówić, że jest to główny środek transportu na Bemowie. Rozumiemy argument, że długie trasy generują opóźnienia, ale mieszkańcy wielokrotnie wskazują, że komfort bezpośredniego dojazdu jest ważniejszy niż czas przejazdu. Mamy poczucie, że decyzja została podjęta już przed konsultacjami i mimo sprzeciwu Bemowian plany ZTM nie uległy zmianie.


 


Główne aspekty, z którymi mieszkańcy się nie zgadzają to:

  • Zaproponowana w zamian za 112 linia 171 tylko w ograniczonym zakresie kompensuje się z liną 112, którą ZTM już dwukrotnie próbowało odebrać naszej dzielnicy. Jest to linia, która łączy nie tylko całe Bemowo, ale również nasza dzielnicę z sąsiednimi dzielnicami. Linia 171 nie uwzględnia na swojej trasie części ulicy Powstańców Śląskich, nie dowozi pasażerów na Karolin, nie stanowi też połączenia z całym obszarem Warszaw aż do CH Marki! Nie jest to, więc żadna alternatywa dla cenionego i użytkowanego przez mieszkańców 112.
  • Linia 249 tylko pozornie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Chrzanowa, ponieważ krąży dookoła wydłużając czas dojazdu. Chrzanów to tysiące nowych mieszkańców każdego miesiąca. Ten obszar nie może być ignorowany!
  • Skrócenie trasy 122 sprawiło, że linia praktycznie znika z Bemowa, a korzystało z niej wielu mieszkańców. Na wielu przystankach, gdzie było wcześniej kilka linii autobusowych pozostają dwie.
  • Mieszkańcy historycznego Osiedla Przyjaźń są zaniepokojeni, że po niewielkich uliczkach osiedla będą jeździć 4 autobusy. Nie chcą dalszej degradacji swoich ulic.
  • Zarząd Transportu Miejskiego nie podał żadnego wytłumaczenia swoich decyzji. Prosimy o przedstawienie zestawienia uwag wyrażonych podczas konsultacji i odniesienie się do konkretnych argumentów mieszkańców.
  • Proponowane liczne przesiadki nie uwzględniają potrzeb osób starszych czy z ograniczoną mobilnością. Musimy pamiętać o osobach niepełnosprawnych i rodzicach z małymi dziećmi, dla których wizja tzn. „dogodnych przesiadek” jest nie do przyjęcia.

Skandaliczne decyzje Zarządu Transportu Miejskiego, radykalnie i nieracjonalnie redukujące połączenia autobusowe na Bemowie sprawiają, że mieszkańcy mają poczucie, że podatki, które płacą nie poprawiają ich komfortu przemieszczania się po mieście Warszawa – czytamy w petycji skierowanej do Prezydenta Warszawy!

TU można ją podpisać

Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.