Co tam się dzieje? Trzaskowski pozbawiony pieniędzy na Campus?

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski chciał, aby Fundacja Adenauera ponownie finansowała Campus Polska. Okazało się jednak, że nie otrzyma żadnych pieniędzy. Winny ma być Donald Tusk.

O co chodzi?

Kilka dni temu tygodnik Wprost.pl pisał, że konflikt między Trzaskowskim a Tuskiem zaostrza się. Lider Platformy Obywatelskiej ponoć namawiał sponsorów do wycofania się ze wsparcia Campusu Trzaskowskiego. – Szef PO najwyraźniej jest zazdrosny o imprezę prezydenta Warszawy i wyraźnie nie chce, żeby Campus, który odbędzie się pod koniec sierpnia, znowu był udany. Nic zatem dziwnego, że Trzaskowski ma o to do niego żalmówi anonimowy polityk opozycji w rozmowie z portalem. Prezydent stolicy ma w partii narzekać na Tuska. 

Ten sam portal opisuje, że Rafał Trzaskowski starał się o pozyskanie finansowania od Fundacji Adenauera na swój Campus – tak jak rok temu. Prezydenta Warszawy miała czekała jednak przykra niespodzianka. Okazuje się, że Niemcy zostali poinformowani przez PO, że żądnego Campusu nie będzie, a organizowany jest jedynie Meet Up Donalda Tuska.

Walka między obozem Tuska a Trzaskowskiego ma ponoć zaostrzać się. Prezydent Warszawy miał usłyszeć od Marcina Kierwińskiego, że nie otrzyma już od PO żadnych pieniędzy na kampanię prezydencką w stolicy. Trzaskowski nie pozostał dłużny i w odpowiedzi odebrał burmistrzom dzielnic pełnomocnictwa do zatrudniania pracowników. Pokrzywdzeni zostali głównie samorządowcy PO.

za; Wprost.pl, DoRzeczy.pl

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.