Skwer Sportów Miejskich Ratusz Arsenał jest już dostępny dla mieszkańców

Nowy skwer, tuż przy stacji metra Ratusz Arsenał, powstał z myślą o wielbicielach sportów miejskich. Na nowych murkach można poćwiczyć jazdę na deskorolce, hulajnodze czy rolkach. Mieszkańcy w zależności od potrzeb mogą skorzystać z dwóch rodzajów alejek – z przepuszczalnej dla wody nawierzchni mineralno-żywicznej oraz nawierzchni utwardzonej, która pozwala na uprawianie sportów. W pobliżu Ogrodu Krasińskich zamontowano zestaw przyrządów do kalisteniki z bezpieczną przepuszczalną i antypoślizgową nawierzchnią. Przy skwerze pojawiły się także nowe stojaki rowerowe i kosze na śmieci.

Strefa dzikiej przyrody

Drewniane tarasy, ławki i leżaki umożliwiają wypoczynek w centralnej części, a dzięki nowym nasadzeniom od strony ul. Andersa można się odciąć od wielkomiejskiego zgiełku. Skwer wzbogaciliśmy o 24 drzewa liściaste i kilka tysięcy krzewów – cisy, irgi, jałowce sabińskie, derenie białe, tawuły japońskie, śliwę karłową. Kompozycje roślinne dopełniają byliny – szałwia omszona, jeżówka purpurowa, dzielżan ogrodowy – oraz trawy: śmiałek darniowy, ostnice, rozplenica japońską. Pojawiły się również rośliny cebulowe – piękny, okazały czosnek ‘Purple Sensation’.

Strefa dzikiej przyrody współistnieje tu z nowym zagospodarowaniem terenu – w starych krzewach i głogach można zobaczyć wróble i mazurki! W przyszłości stanie tu kamienne poidło dla ptaków.

 

Skwer powstał dzięki mieszkańcom głosującym w warszawskim budżecie pobywatelskim

Projekt skweru powstał na zlecenie Zarządu Zieleni w pracowni architektonicznej JAKABE Projekty przy udziale lokalnej społeczności, entuzjastów sportu oraz fundacji Skwer Sportów Miejskich, specjalizującej się w tworzeniu warunków dla aktywności fizycznej wszystkich pokoleń w przestrzeni publicznej. To już trzecia taka inwestycja zrealizowana przez Zarząd Zieleni. Podobne projekty – łączące sport i wypoczynek wśród zieleni – powstały przy stacji metra „Centrum Nauki Kopernik” czy „Świętokrzyska” i cieszą się dużym powodzeniem.

za; Zarząd Zieleni

Portal Warszawski

 

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły