[NASZ TEMAT] BUDŻET OBYWATELSKI finansował zachcianki Roberta K, jak i lokalnych polityków PO na Targówku

W ostatnim czasie dość głośno zrobiło się na temat zleceń jakie dostawała Wioska Żywej Archologii z różnych placówek podległych dzielnicy. Zleceń podczas realizacji w których bardzo często z właścicielem Wioski chętnie fotografowali się Wiceburmistrzowie, radni i inny politycy PO. Zresztą było to obustronne, ponieważ równie chętnie właściciel Wioski fotografował się później z wyżej wymienionymi na różnych konwencjach, spotkaniach czy podczas zbierania podpisów w ramach kampanii wyborczej PO. (Dziwnie znikają teraz te zdjęcia)pisze Tomasz Wincenciak, społecznik z Targówka.

Kasa szła szerokim strumieniem

W takcie ostatniej, wielogodzinnej sesji Rady Dzielnicy dość często była pytana Pani Dyrektor Świt czy, i w jakiś sposób weryfikowała i czy w ogóle pozwolenia i doświadczenie Roberta K. Okazało się, że nie. Nie sprawdzano ani pozwoleń na zbieranie odpadów, produkcji żywności, przetrzymywania gatunków prawnie chronionych. A rekomendacje współpracy były na zasadzie, ktoś coś powiedział drugiemu.

Jak podaje radna Targówka, Marta Borczyńska, W ramach projektów realizowanych z Budżetu Obywatelskiego, zleconych przez Dom Kultury Świt Fundacja Gesta lub FUPH „Kedar” otrzymały w sumie 194 000 zł. Nie chciano podać nazwisk wszystkich autorów projektów, zasłaniając się ochroną danych osobowych i przepisami RODO. Jedyną osobą, której personalia udało się potwierdzić okazała się radna m.st. Warszawy z PO. Fundacja Gesta (Roberta K.)podpisała szereg umów z placówkami oświaty na Targówku, dla których Robert K. regularnie prowadził lekcje żywej historii. Kwoty umów wahały się od 400 zł do ponad 600 zł, w sumie ponad 43 000 zł.


Na drugim planie, Robert K, dyrektor DK Świt, Krawczyk i burmistrz Targówka…


Czyli tu radni, czy wiceburmistrz napiszą projekt z BO. Tu radne będą go później reklamować, choć nie powinny. Ale można też np. zostać p.o. Dyrektora Domu Kultury bez konkursu, który zresztą obiecał poprzedni burmistrz Antonik i którego domagali się mieszkańcy pisząc petycje między innymi do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Wcześniej obecna Pani Dyrektor pracowała w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. W tej samej w której nadal pracuje Przewodniczący Rady Michał Jamiński i pracował Wiceburmistrz Miszewski. Choć słowo pracował jest tu pewnym nadużyciem. Nie raz różni mieszkańcy próbowali go tam zastać w trakcie pracy. Nikomu się nie udało,

Także Pani Dyrektor zostając dyrektorem bez konkursu, nie weryfikowała zezwoleń zlecając jednocześnie prace, koledze radnych i wiceburmistrzów PO Targówek. Takie mamy „przypadki” w dzielnicy.

 

 

Na czym można było okradać warszawiaków?

Uderzający jest zakres usług świadczonych przez Fundację Gesta i wszechstronność jej Wiceprezesa Robert K. Realizacja umów polegała m.in. na pieczeniu pierniczków, prowadzeniu warsztatów zielarskich, przeprowadzaniu zbiórki elektrośmieci, organizacji koncertu, prowadzeniu pokazu sprzętu wojskowego, prowadzeniu szkoleń i dyżurów pszczelarskich, sprawowaniu opieki nad tężnią, tworzeniu ogrodu społecznego czy prowadzeniu pokazów dawnych sposobów konserwowania żywności – typowe aktywistyczne, jakże cenne działania.

Komentarz

Za chwilę mija drugi tydzień, ale Trzaskowski i jego wiceprezydenci milczą. W zamian dostajemy tępą propagandę dotyczącą planowanej dewastacji Warszawy. Czy oni uważają, że temat będzie można zamieść pod dywan, a niezależnym dziennikarzom temat się znudzi?


Rafał Trzaskowski gości niemiecką panią, córkę żołnierza Wermachtu, która ma za sobą łapówkarską przeszłość, a która z ramienia Komisji Europejskiej ma sprawdzać polską praworządność. Proponujemy aby Trzaskowski zaprowadził ją na Targówek do Dom Kultury Świt i pokazał jak Platforma Obywatelska Warszawa między innymi za pomocą Budżetu Obywatelskiego w Warszawie okradała cała lata warszawiaków.


Nie, niezależni dziennikarze tematu nie odpuszczą bo wiedzą, że Targówek nie jest odosobniony. Podobne wały dzieją się na przykład w dzielnicy Włochy, o której niebawem więcej. A radnym, którym naprawdę zależy na wyjaśnieniu sprawy zalecamy kontrolę projektów z Budżetu Obywatelskiego, bez tego ani rusz. Później winnych tej sytuacji posłać za kratki. Inaczej w tym mieście się nic nie zmieni.

Na zdjęciu głównym radni PO w otoczeniu Roberta K.

Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.