Parkingi windowe na Pradze Północ?

Wybudowanie takich konstrukcji skutecznie zmniejszałoby problemy z parkowaniem. Jest to rozwiązanie skuteczne i ekologiczne, jednocześnie nie wymaga rozszerzania nieskutecznej SPPN. Wnoszę o zabezpieczenie środków finansowych na kolejne lata. Parkingi „windowe” mogą być skutecznym rozwiązaniem na problemy z parkowaniem na Pradze-Północ – pisze w  swojej interpelacji radny Pragi Północ, Ernest Kobyliński.

Gdzie jak?

W związku z problemami z parkowaniem, zwracam się z prośbą o informację, czy możliwe jest wybudowanie na Pradze nowoczesnych parkingów windowych? – pyta w interpelacji radny Ernest Kobyliński. – Proszę o zastosowanie w/w konstrukcji i stworzenie takich miejsc parkingowych pilotażowo np. w następujących lokalizacjach: na Golędzinowie, w okolicach Placu Hallera, w okolicach ZOO od strony Mostu Gdańskiego, ul. Darwina, czy Namysłowskiejczytamy w interpelacji radnego.

Na dzień dzisiejszy nie ma takich środków budżetowych umożliwiającymi budowę na terenie dzielnicy wielopoziomowych parkingów automatycznych. Ponoć w  przypadku pozyskania dodatkowych środków na cele związane ze zwiększeniem ilości ogólnodostępnych miejsc parkingowych na terenie dzielnicy urząd przeanalizuje użyteczność przedmiotowego rozwiązania we wskazanych lokalizacjach oraz zasadność jego realizacji pod względem ekonomicznym i formalnym.na podstawie; Ernest Kobyliński, Twoja – Praga.pl

zdj. tuninblog

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.