40 nowych kamer spoglądać będzie na ruchliwe rejony na Kole, Ulrychowie i Odolanach

W zachodniej części Woli już niedługo zamontowanych zostanie 40 kamer, które będą przyłączone do sieci miejskiego monitoringu. To efekt realizacji zadania z budżetu obywatelskiego, dzięki któremu znacząco wzrośnie bezpieczeństwo w tej części dzielnicy.

To projekt z budżetu obywatelskiego

Sieć kamer miejskiego monitoringu jest sukcesywnie rozbudowywana od 2001 roku. Urządzenia są montowane w ważnych punktach miasta oraz w tych, w których mogą występować największe zagrożenia. Miejski monitoring jest obsługiwany całodobowo przez wykwalifikowanych operatorów, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa w mieście.

W całej Warszawie funkcjonuje już blisko 20 tysięcy kamer, a ich obecność przynosi wymierne rezultaty. W samym tylko 2021 roku w efekcie ich działalności zgłoszonych zostało prawie 9 tysięcy spraw, które trafiały do różnych służb miejskich mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.To skuteczne rozwiązanie, które po pierwsze działa prewencyjnie, odstraszając potencjalnych sprawców wykroczeń czy przestępstw, a po drugie pomaga odpowiednim służbom w poszukiwaniach sprawców i ustalania przebiegu zarejestrowanych wydarzeńdodaje.

Dzięki realizacji zadania z budżetu obywatelskiego w zachodniej części Woli zamontowanych zostanie 40 nowych kamer.

 

 

Urządzenia będą monitorować ruchliwe rejony na Kole, Ulrychowie i Odolanach, dzięki czemu mieszkańcy tych okolic będą mogli czuć się bezpieczniej. Wytypowane lokalizacje to skrzyżowania; Brożka/Księcia Janusza, Ciołka/Brożka, Deotymy/Brożka, Księcia Janusza/Górczewska, Ciołka/Górczewska, Księcia Janusza/Obozowa, Ciołka/Obozowa, Olbrachta/Górczewska, Olbrachta/Redutowa, Olbrachta/Góralska, Olbrachta/Monte Cassino, Wolska/Redutowa, Ordona/Kasprzaka, Ordona/Jana Kazimierza i Jana Kazimierza w trzech innych punktach.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.