[KOMENTARZ] ZTM OSZALAŁ! Kolejna linia autobusowa cichaczem praktycznie zlikwidowana!

Dosłownie wczoraj pisaliśmy, że znika linia 171. Tego samego dnia TVP Warszawa, zapewne po naszym artykule, emituje materiał z którego wynika, że ZTM likwiduje kolejną linię 160, łączącą Targówek i Centrum Miasta, a dokładnie dojeżdza pod sam Dworzec Centralny. To nie wszystko.

ZTM nie planuje przywrócić porannych kursów 303

ZTM zlikwidował część porannych kursów linii 303, o które mieszkańcy dawniej walczyli przez kilka lat. Od czerwca, bez uprzedzenia czy konsultacji, na rozkładach jazdy pojawiła się niespodzianka w postaci eliminacji z wczesnych kursów. Pierwsze 303 startuje przed 8:00 spod Cmentarza Północnego. Dla dzieci i młodzieży z Młocin, Wrzeciona jest to jedyna linia, która dowozi do bielańskich szkółmówi Portalowi Warszawskiemu radna Agnieszka Gola, która w tej sprawie interweniowała.

Przecież takie ustawienie kursów powoduje ze uczniowie nie zdąż do szkoły Na naszych przystankach pierwszy autobus jest już po 8:00. Dodatkowo, ta linia zapewnia mieszkańcom dojazd do przychodni zdrowia, urzędu dzielnicy – trasa przejazdu wiedzie przez kluczowe miejsca w dzielnicy. Teraz ZTM likwiduje na stałe poranne kursy (popołudniowe tez), tłumacząc, że na dwóch przystankach dublują się z liniami jadącymi do metra! Znów ktoś w ZTM wyobraża sobie, ze wszyscy w mieście potrzebują tylko dostać się do metraripostuje wzburzona radna Gola.


Oto interpelacja radnej Agnieszki Goli i odpowiedź ZTM…

 

 

 


Komentarz

Proszę włączyć kiedyś TVP Warszawa, a dokładnie Kurier Warszawski i posłuchać rzecznika Zarządu Transportu Miejskiego, Tomasza Kunerta. To zachwycony sobą podtatusiały facecik z kucem na głowie, który wczoraj na przykład powiedział, że ludzie kochają metro i chcą nim jeździć. Nie dociera do chama, tak chama, że starsi ludzi, ograniczeni ruchowo potrzebują komunikacji miejscowych pomiędzy osiedlami, bo dzięki temu funkcjonują. Nie dociera też do niego, że mamy tylko dwie linie metra, które nie wypełniają braków komunikacyjnych. Taki sami poziom chamskiego odklejenia prezentuje rzecznik ZDM-u, Dybalski.

 

 

Doczekaliśmy czasów strasznych. Jak nie ruchy miejskie okradające nas z pieniędzy w postaci Budżetu Obywatelskiego, to urzędy typu ZDM, czy ZTM, które dzień po dniu odbierają nam zwykłą, przynależną nam wolność obywatelską. Brakuje Wam kasy? Zwolnijcie połowę ratusza, wywalcie na zbity łeb zatrudnianych socjologów miasta, Puchalskiego, a pieniądze się znają.

„Redaktor” z GW Osowski bredzi coś o nowej rewolucji w miejskiej komunikacji w kontekście zamykanych linii ZTM i braku pieniędzy. Albo pan jest nieukiem, albo nie dociera do pana, że Warszawa jest po prostu źle zarządzana. I radzimy z głębokości serca; niech się już nie zajmuje miastem, bo nie ma pan o niczym bladego pojęcia. O niczym.

A mieszkańcom Młocin i wszystkim, którzy z dnia na dzień tracą możliwość funkcjonowania po ludzku, prawdziwie współczujemy.

I pytanie już na koniec, gdzie jest Burmistrz Bielan, złotousty Grzegorz Pietruczuk??

Artykuł z wczoraj

Znika kolejna linia autobusowa?

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły