„Płci są tylko dwie i się ich nie wybiera” – ważny i oczywisty głos naukowców

Płci są tylko dwie i się ich nie wybiera – można przeczytać w manifeście 140 lekarzy i naukowców różnych specjalności, którzy domagają się od mediów obiektywnego informowania w tej sprawie.

„Jako naukowcy, specjaliści w dziedzinie opieki nad dziećmi i pracownicy naukowi zdecydowanie sprzeciwiamy się twierdzeniu, że kobiety i mężczyźni są jedynie konstrukcjami społecznymi lub odczuwalnymi tożsamościami” – pisze w specjalnym manifeście grupa 140 lekarzy i naukowców różnych specjalności. Eksperci domagają się od mediów obiektywnego informowania w tej sprawie – informuje Katolicka Agencja Informacyjna.

Manifest zrodził się wśród intelektualistów Francji, Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, do których dołączają kolejni. Nie jest związany ze środowiskiem chrześcijańskim ani Kościołem, ale w swych podstawach, jak deklarują autorzy, odnosi się do rzetelnych badań i naukowo ustalonych faktów dotyczących zmiany płci – podaje KAI.

 

Apel naukowców do mediów

Sygnatariusze manifestu apelują do mediów o wierne i poważne przedstawianie badań i naukowo ustalonych faktów dotyczących zmiany płci. Wskazują, że dominuje przekaz ukazujący takie decyzje jako cudowne rozwiązanie na złe samopoczucie nastolatków. Prowadzi to do wzrostu „samodiagnoz” wśród młodych, co w ciągu niespełna dekady zaowocowało 25-krotnym wzrostem liczby wniosków o zmianę płci. W ocenie sygnatariuszy manifestu takie prośby często niedbale traktowane są przez lekarzy czy psychiatrów, którzy też ulegają dyktaturze gender, nie przejmując się długofalowymi skutkami takich decyzji dla dzieci i młodzieży.

za; KAI, PAP

Portal Warszawski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.