Czy PiS i TVP wstrzymują film o ludobójstwie na Wołyniu?

Rok temu padł pierwszy klaps „Łuny” w reżyserii kielczanina Konrada Łęckiego. Tematyką obrazu są trudne dzieje Polaków na Kresach. Premiera na dużym ekranie ma odbyć się pod koniec przyszłego roku. Czy tak się stanie?

Łuna

„Łuna” opowiada o trudnych dziejach Polaków. Obraz osadzony jest w latach 30-tych na Kresach i w Polsce południowo-wschodniej. W produkcji pojawią bardzo mocne i krwawe wydarzenia. – To wielkie wyzwanie, przed nami bardzo skomplikowane sceny – mówi Konrad Łęcki, reżyser filmu. Główną rolę w „Łunie” zagra Łukasz Węgrzynowski. Gra bogatego gospodarza. – Którego historia stawia w bardzo trudnej sytuacji. Musi zrobić coś, czego nie do końca chce.

Film jest kręcony w świętokrzyskich plenerach, w Bieszczadach i w Kampinosie. Obraz jest koprodukowany przez Telewizję Polską i Polski Instytut Sztuki Filmowej . Na ekrany trafi w listopadzie przyszłego roku – taka informację podawały media równo rok temu.

PiS tak wstaje z kolan?

To przykre, że PiS tak wstaje z kolan , że Konrad Łęcki nie może dokończy filmu o #Wołyń. Mocarstwo i szanujące się państwo…tak sprawę skomentował dziennikarz Oliver Pochwat.

Jeszcze dosadniej napisał Marek Miśko, prawicowy publicysta.

„Zabij mnie i moje dzieci, podpal nasz rodzinny dom, lecz wolności mej i dumy nie pozwolę szargać psom”. Dziś symboliczna data. Apogeum ludobójstwa dokonanego na nas przez ukraińskich szowinistów. Również moja rodzina została przez nich wypędzona ze swoich odwiecznych ziem. Pamiętamy!

Przerażenie bierze jedynie, gdy słyszę, że Konrad Łęcki nie może dokończyć rozpoczętego już filmu „Łuna” o ludobójstwie, bo ktoś pomylił godność z tchórzostwem i uważa, że w tym jest – obecny interes Polski, aby blokować filmy o Wołyniu.

W obliczu słów prezydenta i premiera film, reżysera Łęckiego musi jak najszybciej zostać wznowiony! Mateusz Morawiecki, Kancelaria Prezydenta RP „mimo wszystko” trzeba wpłynąć na to, aby ta produkcja pilnie powstała! Teraz kiedy mieszka tu tylu Ukraińców tę produkcję trzeba wzmocnić i dać z ukraińskimi napisami i lektorem!

 

Tyle wysiłku, zapału, energii i wszystko przerwane…Polit-poprawność górą. Boli. Zwłaszcza w TYM DNIUkomentuje sprawę reżyser filmu, Konrad Łęcki.

 

 

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.