Presja ma sens? Miasto przekaże 400.000 złotych na remont praskich placów zabaw

Komisja Oświaty dla Dzielnicy Praga-Północ m.st Warszawy odwiedziła w kwietniu tego roku trzy place zabaw należące do przedszkoli przy ul. Szymanowskiego i Namysłowskiej. To trzy z czterech placówek, które pilnie potrzebują remontu nawierzchni na plecach zabaw. Najgorsza sytuacja jest w przedszkolu przy ul. Ratuszowej. Na łamach Portalu pisaliśmy, że radni z Kocham Pragę długi czas prosili o pomoc ratusz, który sprawę zbywał. My jako jedyni tę sytuację opisywaliśmy.

Tak było na początku kwietnia

Niestety Urząd Miasta Stołecznego Warszawa oraz Pan Prezydent Trzaskowski od dłuższego czasu nie chcą przyznać środków na remonty w tych placówkach. Mam nadzieję, że biorąc pod uwagę, że o środki zabiegają wszyscy bez względu na przynależność polityczną, Miasto zmieni swoje podejście. Mam nadzieję, że biorąc pod uwagę, że o środki zabiegają wszyscy bez względu na przynależność polityczną, Miasto zmieni swoje podejście. Najważniejsze jest tutaj bezpieczeństwo dziecikomentował sprawę Kobyliński. (https://portalwarszawski.com.pl/2022/04/05/trzaskowski-nie-chce-przyznac-srodkow)

Decyzją Prezydent Renaty Kaznowskiej Biuro Edukacji dołoży 400.000 zł

Na wczorajsze Komisji Oświaty mogłem wraz z Panią Burmistrz Iloną Soja-Kozłowską przekazać dobre informacje – wspólnymi siłami razem z Renatą Kaznowską, Kocham Pragę (radni Jacek Wachowicz, Barbara Domańska, Andrzej Sowa, Kamil Ciepieńko) radnymi klubu PiS i PO na Pradze Północ udało się wygospodarować środki na remont zużytego podłoża na placach zabaw w przedszkolachczytamy na stronie Dariusza Kacprzaka, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga Południe – Decyzją Prezydent Renaty Kaznowskiej Biuro Edukacji dołoży nam 400.000 zł. Zarząd Dzielnicy złoży zaś wnioski o przesunięcia w ramach budżetu Pragi Północ na 1.100.000 zł. Przeznaczymy więc na ten cel 1.500.000 zł.

Na pierwszy „ogień” pójdą place zabaw w przedszkolu przy ul. Ratuszowej i Równej. Na drugi, dwa przedszkola przy ul. Szymanowskiego, na trzeci przedszkole przy ul. Namysłowskiej, czyli te które opisywaliśmy. Jak tylko środki zostaną przesunięte Wydział Inwestycji i Wsparcia Rewitalizacji przystąpi do ogłaszania przetargów i realizacji remontów. Wszystkie działania muszą być zakończone w tym roku.

Tu o tym pisaliśmy

 

[NASZ TEMAT] Czy Trzaskowski przyzna w końcu środki na remonty placów zabaw dla dzieci na Pradze Północ?

 

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.