[NASZ TEMAT] Merliniego Suites – wstrzymana wątpliwa budowa na Mokotowie! Czy to kolejny przekręt?

Merliniego Suites to przykład nowopowstającego osiedla na Mokotowie. To także przykład bardzo wątpliwej legalnie inwestycji, ponieważ zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy na tym terenie nie może być lokalizowana zabudowa mieszkaniowa! Trudno jednak nie mieć pewności, iż inwestycja ma charakter mieszkaniowy skoro sam inwestor ją tak określa – po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy inwestycji, widzimy stronę inwestycji oraz opis „Merliniego – Mieszkania w Warszawie”, opis strony zawiera również określenia „Apartamenty Warszawa Merliniego” czy „Mieszkania Warszawa Merliniego”.

Najpierw MoxoHouse, teraz to

Po Moxo House, o którym piszemy od dwóch lat, przyjrzeliśmy się dziwnej inwestycji na ulicy Merliniego na Mokotowie. To kolejna inwestycja w dzielnicy, jaka jest systematycznie pozbawiana terenów zielonych. Miejsca, gdzie wycina się drzewa. Miejsca, gdzie powstają kolejne budynki i tzw. plomby. Miejsca, w jakim ład przestrzenny przestał obowiązywać.

Mokotów to dzielnica, w której decyzje Wydziału Architektury i Budownictwa, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Zieleni od wielu lat budzą wątpliwości mieszkańców. Bardzo uzasadnione. Dzielnica, w której zaskakują decyzje Burmistrza. Dzielnica, w jakiej można odnieść wrażenie, iż bardziej liczą się interesy inwestorów niż mieszkańców.


 

 


Budowa „Merliniego Suites” przestała się toczyć. Pytanie, jaki będzie finał tej historii. Wierzymy, iż „Merliniego Suites” może być przykładem skutecznego wstrzymania inwestycji. Przywrócenia terenu do stanu pierwotnego tak, aby obszar parkowy, na jakim została zlokalizowana, wrócił do swoich pierwotnych rozmiarów. Służył mieszkańcom.

Tu pisaliśmy oo tej dziwnej inwestycji

[NASZ NEWS] „Merliniego Suites”, „Oaza Mokotów” to kolejne wały deweloperskie?

 

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.