[NASZ TEMAT cd.] Czy ZDM stoi za nielegalnym handlem odholowanymi samochodami?

W związku z informacją dotyczącą kradzieży samochodów należących do mieszkańców (ZDM dumnie się chwali, że robi z nimi porządek) i zaholowanych przez Straż Miejską na parking ZDM przy ul. Gołdapskiej 7, kontynuujemy temat.

Jest coraz więcej wątków

Wracając do kwestii włamania na teren ZDM, przy ul.  Gołdapska 7, od strony płotu gdzie dokonano włamania, stoją pojazdy w najgorszym stanie, natomiast w głębi parkingu, bliżej budynku stoi kilkanaście pojazdów w dużo lepszym stanie o wartości kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sama Dyrektor Gałecka potwierdziła, że sami nie wiedzą co mają na terenie i ich podejście jest niedopuszczalne.Tym samym ZDM przyznało nam rację.

Co zrobili? Teren wykosili, zamieścili tabliczki teren monitorowany…Na tym terenie na noc nadal zostaje jeden pracownik ochrony. Ponoć w pomieszczeniu jest monitoring, a przepisy zabraniają opuszczanie  przez pracownika tego miejsca. Zgodnie z ustawą powinien być drugi pracownik. Czyli warunki ochrony jakie życzy sobie ZDM (monitoring w pomieszczeniu oraz jednoczesne odbijanie czujek przez jednego pracownika) są niezgodne z przepisami – w czasie wymaganych przez ZDM obchodów powinno być dwóch pracowników na co ZDM nie chce się zgodzić – łamiąc świadomie ustawę.

Dlatego też wysłaliśmy pytania

– Czy na terenie ZDM Gołdapska 7 jest są pracownicy ochrony – firmy ochroniarskiej?

– Jeśli jest to czy ochrona obiektu jest 24h? Ilu pracowników ochrania obiekt?

– Czy pracownicy ochrony mają na wyposażeniu obiektu monitoring wizyjny?

– Czy pracownicy ochrony robią obchody? Czy odbijają czujki?

– Z czego wynika obowiązek obchodów?

– Czy pracownik ochrony wchodzi na teren parkingu do którego doszło do włamania i okradania pojazdów?

– Na czym polega ochrona – chronienie mienia na parkingu z samochodami holowanymi z terenu miasta?

– Czy coś się zmieniło w kontekście ochrony na terenie Gołdapska od czasu włamania??

Komentarz

Co dalej? Jedno jest pewne. Sprawa robi się coraz bardziej śmierdzącą, i jesteśmy dziwnie przekonani, że ZDM opanowana jest przez patologiczne układy, i tylko dziw że CBA wciąż tam nie wchodzi.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.