Policja zatrzymała 66-letnią mieszkankę Pragi Północ. Nielegalnie wyrabiała alkohol

Cztery dni temu Policja zatrzymała 66-letnią mieszkankę Pragi Północ. Kobiecie za wyrób alkoholu bez wymaganego zezwolenia, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku – podaje Warszawa Codziennie.

Pędziła bimber

Rano kilkanaście minut po godzinie 10.00 operacyjni zaobserwowali mężczyznę, który wchodzi do obserwowanego lokalu i po chwili go opuszcza. Postanowili sprawdzić, co jest powodem jego wizyty pod tym adresem. Gdy go skontrolowali, w jego torbie ujawnili butelkę po wodzie zawierającą przezroczysty płyn. Kiedy odkręcili nakrętkę, wyczuli charakterystyczny dla alkoholu zapach. Mieli już pewność, że pod tym adresem dochodzi do nielegalnego procederu. Mężczyzna podczas legitymowania przyznał się, że zakupił półlitrową butelkę alkoholu w cenie 8 złotych.

Policjanci postanowili skontrolować wytypowane mieszkanie. Drzwi otworzyła im 66-letnia kobieta. W wyniku przeszukania lokalu, pod łóżkiem policjanci znaleźli kilkanaście plastikowych butelek podrobionej wódki, które nie były opatrzone oryginalnymi znakami akcyzy. Operacyjni zatrzymali kobietę i przewieźli ją do komendy przy ul. Jagiellońskiej, a zabezpieczony alkohol został przekazany do badań. Następnego dnia policjanci przesłuchali 66-letnią mieszkankę Pragi Północ i przedstawili jej zarzut dotyczący nielegalnego wyrabiania alkoholu. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i dobrowolnie poddała karze.

Warszawa Codziennie, Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.