[SZOKUJĄCE] K. Gałecka (ZDM) – „nowa kładka nie musi być zgodna z warunkami ww. ustawy…”

Trwają igrzyska, warszawiakom rzucono nową kładkę, która jak wiemy została zbudowana bez odpowiednich pozwoleń, tak samo jak, UWAGA,  nie został wprowadzony odbiór techniczny inwestycji. Rafał Trzaskowski i jego dwór wrzucają w mediach społecznościowych uśmiechniętą Warszawę na kładce. Wspominaliśmy jakiś czas temu, że Zarząd Dróg Miejskich za rządów Puchalskiego dawno przekroczył swoje statusowe kompetencje, a w nim samym pracują ludzie nie mający zielonego pojęcia o tym co robią. Mało tego, że nie mają pojęcia o tym co robią, to wprost przyznają, że kładka jest zbudowana po prostu nielegalnie. Zasada Puchalskiegie – realizacje „na nielegalu” – jest widać nową po zasadzie Neumanna, zasadą warszawskiej PO. Aż dziw, że taka osoba pracuje w tak ważnym urzędzie. Mimo, że od tego czasu minęło prawie dwa lata, sposób procedowania w samym ZDM nie zmienił się. Ostrzegamy, dojdzie kiedyś do strasznej tragedii!

Natychmiastowa dymisja

Na nasze ponowne pytanie dotyczące zgodności projektu kładki dla pieszych z Ustawą Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000 w sprawie Warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. 2000 nr 63 poz. 735 z późniejszymi zmianami), Pani Karolina Gałecka Zastępca Dyrektora, ponownie w piśmie potwierdziła, że obiekt mostowy nie musi być zgodny z warunkami ww. ustawy.

Otóż Panie Prezydencie Rafale Trzaskowski, my się pytamy dlaczego na stanowisko dyrektora została powołana Pani Karolina Gałecka, która jest totalnym ignorantem w tej dziedzinie, dlaczego przez powołanie tej Pani na to stanowisko stwarza Pan realne zagrożenie dla mieszkańców miasta!? POZA TYM ONA WAS PO PROSU „WSADZIŁA NA MINĘ”.

  

Taka odpowiedź powinna doprowadzić do natychmiastowej dymisji tej Pani z zajmowanego stanowiska! Ona po prostu jest niebezpieczna dla mieszkańców.

Na marginesie jeśli nie zostały spełnione warunki z §147 ust. 3 pkt 4 ww. ustawy, to nie zostały spełnione warunki umowy i warunki konkursu. W związku z powyższym, jeśli projektant nie spełnił tych warunków to znaczy, że nie powinien dostać zapłaty za wykonany projekt a z pisma nr ZDM-UAD-CKM.5243.320.2022.BKA jasno wynika, że nikt nie sprawdził czy obiekt spełnia te warunki czy też nie.

Geniusze z ZDM poza nie zrobili jasnego podziału na strefę pieszą i strefę rowerzystów, brak separacji to kolejny wielki minus tej inwestycji.

 

Gdzie jest odbiór techniczny?

 

Radny Marcin Korowaj poszedł sprawdzić stan nowej kładki – to są skutki zatrudniania Gałeckich, Dybalskich i „aktywistów” w ZDM. Piękna robota prawda?

 

 

Po pobieżnym przeglądzie i wytknięciu wielu wad wykonawczych oraz opublikowaniu, ZDM poinformował, że nie było jeszcze odbiorów technicznych. To my się pytamy czy kładka jest skończona i czy Nadzór Budowlany wydał decyzję na użytkowanie?

Czy zastosowanie metalowkrętów na obiekcie do łączenia elementów konstrukcji to tylko je zastosowano przy pochwycie poręczy czy gdzieś jeszcze? A co robił nadzór, w momencie wkręcania blachowkrętów? Przecież miasto za ten nadzór płaciło z naszych pieniędzy. Jak widzimy, tam jest sporo grzechów, i już niedługo sami zrobimy przegląd i przedstawimy profesjonalną analizę  na podstawie naszego rekonansu.

KOMENTARZ

Pewnie Pani Karolina Gałecka będzie tuszowała swoją nieudolność wyżywając się personalnie na poszczególnych pracownikach, pewnie całą „winę”  zwali na inne osoby. Jedno jest pewne, była rzeczniczka Ratusza jest po prostu za głupia (mówmy wprost) na swoje stanowisko, a jej działania mogą doprowadzić do katastrofy budowlanej.

Jeśli coś jest niezgodne z ustawą to musi mieć odstępstwo ministra infrastruktury, a jeśli nie ma to jest niezgodne z rozporządzeniem, a jeśli jest niezgodne, to nie może powstać. Ale czego się spodziewać od osoby pełniącej funkcję dyrektora (trudno ją nazwać dyrektorem). Jest osobą wyjątkowo nieodpowiedzialną. Chciałoby się powiedzieć pożyteczną i….

Zaczadzeni wyborcy Rafała Trzaskowskiego są kładką zachwyceni, fakt – ładna i nowa rzecz zawsze cieszy. Fotografowali się ze swoim prezydentem na nielegalnej inwestycji! Ich niewiedzę i stan euforii jest jeszcze do zaakcpetowania, ale jak zwykle wszystkie media stołeczne (oczywiście poza nami) nawet słowem nie wspominają o tym, że władze Warszawy zrealizowały w biały dzień, przy społecznej aprobacie nielegalnie inwestycję. Oznacza to, że zasada Puchalskiego, czyli budowanie bez pozwoleń, staje się w Warszawie normą i jest nie tylko firmowana przez Ratusz, ale i przez ratusz wprowadzana w życie jako nowa jakość! Przykładem niech będzie przebudowa ulicy Sokratesa, która odbywała się również bez potrzebnej dokumentacji. Istne eldorado!

Ale nie tylko media milczą. Milczy cały „aktyw” – to jasne, bo dostali nowy przejazd, milczą burmistrzowie Pragi Północ, bo ci na tę inwestycję czekali z utęsknieniem bo kładka rzekomo ma pobudzić życie na terenach starej Pragi. Z jednej strony walczą o normalną Warszawę, ale drugą rękę chętnie wyciągają po nową kładkę.

Nic tylko płakać nad stanem polskiego społeczeństwa! A ta Pani w normalnym kraju ta już dawno powinna być zwolniona! Powtórzmy, w normalnym kraju!

 

A tu przypominamy nasz artykuł o pewnej Pani co też w ZDM pracowała

 

[TYLKO U NAS] Co łączy tych troje pracowników Zarządu Dróg Miejskich??

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski