Co dalej z Kościołem Katolickim? Matka Miriam. – Oni już mają swój plan

Matka Miriam, znana w Stanach Zjednoczonych apologetka katolicka i nawrócona na katolicyzm Żydówka, a obecnie benedyktyńska siostra zakonna, ostrzega przed synodem o synodalności w swoim programie „Mother Miriam Live!”, który można oglądać na portalu „Life Site News”. Jej zdaniem synod o synodalności to „oszustwo” i „spisek”, w którym nie zamierza uczestniczyć.

„To ściema” – nie ma wątpliwości benedyktynka.

Zyskująca na popularności amerykańska zakonnica, prowadząca program Mother Miriam Live, tym razem poświęciła swój komentarz planowanemu przez Franciszka Synodowi Biskupów pod hasłem „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Zgromadzenie Synodu Biskupów w 2022 ma w intencji urzędującego papieża odmienić oblicze Kościoła, który będzie jeszcze bardziej „dialogiczny” i dostosowany do laickich standardów.

Nie wierzę, aby osoby prowadzące Synod miały dbać o to, co ktokolwiek mówi podczas sesji dyskusyjnych lub jakie są czyjekolwiek opinie. Oni już mają swój plan – oceniła założycielka benedyktyńskiego zgromadzenia Córek Maryi, Matki Nadziei Izraela i konwertytka z judaizmu.

Przeorysza klasztoru w miejscowości Tulsa wyraziła sceptyczny stosunek do rzekomej gotowości Watykanu do wsłuchiwania się w głos wiernych. „Robią to, abyśmy czuli, że jesteśmy tego częścią i że to, co robią, jest opinią większości, nawet jeśli nie jest ona nasza. To całkowicie fałszywe” – oceniła. „To całkowicie zwodnicze. Nasza opinia, nasze wypowiedzi nie mają nic wspólnego z ich planami. Jesteśmy pionkami w ich programie i nie obchodzi ich to” – podkreśliła.

Ze względu na despotyczny styl zarządzania Kościołem przez papieża Franciszka oraz zdecydowane realizowanie postępowej agendy matka Miriam odradza wiernym branie udziału w sesjach odbywających się w ramach przygotowań do Synodu, przekonując, że głos prawowiernych katolików i tak nie ma tam znaczenia. Z tego powodu matka Miriam określiła synodalność jako „ściemę” i „spisek”, którego cele skorumpowane watykańskie elity i tak narzucą wiernym.

Synod 2023

W obecnej fazie przygotowań do synodu biskupów, mającego się odbyć w październiku 2023 roku, trwają na poziomie diecezjalnym tzw. „sesje słuchania”, których celem jest zgromadzenie opinii zarówno katolików, jak i niekatolików, by następnie przygotować dokument roboczy.

Raymond Wolfe z „Life Site News” zwraca uwagę na pewne wypowiedzi hierarchów katolickich, które zdają się potwierdzać opinie wyrażane przez matkę Miriam. Na przykład kardynał Jean-Claude Hollerich, relator generalny synodu, uznał potępienie homoseksualizmu przez Kościół za „fałszywe”. Sądzi on, że „socjologiczno-naukowe podstawy tej nauki nie są już prawidłowe”. Kardynał George Pell, komentując tę wypowiedź, uznał ją za „jednoznaczną herezję”.

Także na oficjalnej stronie synodu można znaleźć materiały, które są w jawnej sprzeczności z nauką Kościoła, jak np. opisywane na portalu „Fronda” relacje par homoseksualnych, które adoptowały dzieci. Pojawiały się także linki do „nawet heretyckich grup katolickich”, czego przykładem są Women’s Ordination Conference czy New Ways Ministry.

za; LifeSiteNews.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.