[NASZ TEMAT] ZDM nie kontroluje ile wydaje na nieekologiczne słupki

Praski Radny Ernest Kobyliński, zapytał ZDM o to ile słupków na Pradze-Północ a także za jaką kwotę stanęło w 2021 roku. Dla porównania zapytał również ile donic z kwiatami stanęło na Pradze (w końcu Miasto twierdzi, że jest eko.)

Kompetencje ZDM w praktyce

Odpowiedź ZDM zaskakuje nie tylko bezczelnością, ale również przyznaniem się do braku kompetencji. Jak czytamy: „Przygotowanie zestawienia wymagałoby drobiazgowej analizy wszystkich projektów przygotowanych przez ZDM w 2021 r. dla Pragi-Północ….

W związku z tym, że ZDM nie posiada ww. zestawienia, przygotowanie takiej informacji wymagałoby czasochłonnego zaangażowania pracowników różnych wydziałów ww. jednostki w celu wytworzenia dla Pana informacji. ZDM nie posiada więc takiej informacji, a jej wytworzenie jest w praktyce niemożliwe.”   Śmiać się czy płakać?

Z odpowiedzi dowiadujemy się ponadto, że na Pradze-Północ nie postawiono w 2021 roku żadnej donicy z kwiatami! Można więc zapytać, gdzie są aktywiści? Ekologiczne donice z kwiatami – brak. Metalowe nie ekologiczne słupki – w niezliczonej ilości!

Radny zapowiada, iż będzie drążył temat. „Napiszę kolejną interpelację, z prośbą o szczegóły dotyczące postępowań w wyniku których ustawiono słupki, a także ile zmian w organizacji ruchu wprowadzono. Odpowiedź ZDM jest dla mnie zaskakująca, wynika z niej, że nie są prowadzone podstawowe statystyki, nie gromadzi się dokumentacji a pracownicy nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania. To smutny obraz Miejskiej jednostki”. – podsumował w rozmowie Ernest Kobyliński.

Komentarz

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Rafał Trzaskowski szykuje dymisje dla urzędników miejskich, ale niestety nie są to urzędnicy Zarządu Dróg Miejskich. To ten urząd jest najbardziej korupcjogenny, i to tam marnotrawione są nasze pieniądze w niezliczonej ilości.

Wierzymy, i wręcz wiemy, że wcześniej czy późnij Puchalski zostanie potraktowany jak należy.

zdj. poglądowe

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.