Dlaczego do Zarządu Terenów Publicznych wchodzi Prokuratura?

Trzecia kontrola warszawskiego ratusza potwierdza, że w miejskich przetargach Zarządu Terenów Publicznych od lat naruszano prawo zamówień publicznych – ustalił dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski. Do gry wchodzi prokuratura, która w maju wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia korupcji i zmowy przetargowej w ZTP. Według informacji nieoficjalnych, prezydent Rafał Trzaskowski szykuje dymisje urzędników.

Wszystko po staremu

Kontrolerzy stwierdzili, że nic się nie zmieniło. W miejskiej firmie nadal przy zamówieniach faworyzuje się grupę kilku tych samych firm. „(…) Ponownie należy ocenić, iż powyższe działania ZTP rażąco naruszyły zasadę konkurencyjności i wręcz świadczą o wyjątkowo preferencyjnym i uprzywilejowanym traktowaniu tych samych wykonawców” – napisali kontrolerzy ratusza.

Trzecia kontrola warszawskiego ratusza potwierdza,że w miejskich przetargach Zarządu Terenów Publicznych naruszano prawo zamówień publicznych. Do gry wchodzi prokuratura, wszczyna śledztwo ws korupcji i zmowy przetargowej. Prezydent Trzaskowski szykuje dymisje.

 

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.